Seyfettin Selim “Ağalıkta rakamla işim yok” demişti

admin

2 milyon 222 bin lira vereceğim demişti. 722 bin liraya ağa oldu.  

657.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güleri nedeniyle geçtiğimiz Cuma akşamı basın mensuplarına yemek veren 2 altın kemerli Ağa Seyfettin Selim; “Kırkpınar ağalığını kolay kolay bırakmam. Her zaman ağalığa adayım. Bu yıl karşıma rakip çıkarsa 2 milyon 222 bin lira vereceğim” dedi.

Edirne’de bir Meyhanede verdiği yemekte 30 dakika kadar kalıp önce açıklama yapan daha sonra da diğer programları nedeniyle geceden erken ayrılan Ağa Selim gecede yaptığı açıklamada; “Burada Kırkpınar’ın sahipsiz olmadığını göstermek için yaşadığımız sürece ve imkanlarımız el verdiği sürece ata sporumuza sahip çıkacağız. Ben buradan Recep Başkana çok teşekkür ediyorum. Ağalığı çok güzel anlattı. Ağalığın para için olmadığını söyledi. Hakikaten çok güzel anlattı. Ağalık para için yapılmaz.” Dedi.

Basında kendisiyle ilgili çıkan haberlere de değinen Seyfettin Selim; “Yanlış haberlere prim vermeyelim. Bakın hepimiz ekmek yiyoruz. Bakın bir gazeteci Edirne’de yazmış, “Seyfettin SELİM 2011 yılının ağalığını ödedi mi?” Bunu  kimse bu kadar basite kendini düşürmesin.   Bu haberle kendini küçük düşürüyor. Ben 2011 yılında ağalığı ödemesem bugün buraya gelebilir miyim. Ağa olabilir miyim? Bu parayı belediye 2011 yılında cebinden mi ödedi.? Bir haber yapıldığı zaman karşılığı olmalı. Ben Seyfettin Selim olarak Kırkpınar’ın ve güreşlerin yanındayım. Edirne’deki güreşlerde yapılacak olan ihalelere müdahale edeceğim. Ağalığı burada iyi yapamayan birisi oldu mu parayı verse dahi karşısına yine adayım. Ağalık sadece parayla olmuyor.  Önce insan olacaksın. Kırkpınar’ı, pehlivanı ve güreşi seveceksin. Ben bu sene yine adayım. Yine tek rakam söyleyeceğim. Ama Yüksek rakam söyleyeceğim. Karşıma sevdiğim biri çıkarsa ona bırakabilirim. Ben Kırkpınar’ı para için yapmıyorum. Sevdiğim için yapıyorum. Sevdiğim ve karşımıza güzel bir aday çıkar da ben bu işi yapacağım derse her zaman ona vermeye hazırım” dedi.

 88 total views,  2 views today

Next Post

Abdullah Ersoy; “Yağlı güreşi yağlı güreşçilerin yönetmesi lazım.”

18 yıl güreş yapan, güreşe her şeyini veren unutulmaz efsane başpehlivan Abdullah Ersoy, gazetemize yaptığı açıklamada; “Güreşe her şeyimi verdim ama güreşten çok şey de kazandım. Kazandıklarımla da bir şeyler yaptık ve ticaretle uğraşıyorum. Kırkpınar güreşlerinin ögeleriyle, gelenekleriyle, genleriyle oynandı. Puanlamaya çevrildi. Minder usulü oldu. Minderciler Ankara’dan Yağlı Güreşin başına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp