Sezai Irmak Art Acatemy geleneksel etkinliğini sürdürüyor

admin

Sezai Irmak Art Academy, düzenli olarak hazırladığı etkinlik programlarına yeni yılda da devam ediyor. Avusturya fahri konsolosu Hüseyin Sıragezen’in katkıları ve Avusturya kültür ofisi ile işbirliği çerçevesinde, Avusturya Salon Orkestrası Edirne’de muhteşem bir klasik müzik konserine imza attı. Kurumumuzun hizmet politikası gereği, konser programı ücretsiz olarak Edirneli sanatseverlere sunuldu.

sezai ırmak art academy-konser

Viyana Filarmoni gibi önemli orkestralara mensup sanatçılar Türkiye’de üç seçkin konser verdiler. Mersin ve İstanbul’dan sonra Edirne’de Sezai Irmak Art Academy bünyesinde gerçekleşen konserde, Wolfgang Amadeus Mozart ve Johann Strauss’un başyapıtları ve de Fledermaus Operası’ndan “Adele” aryası seslendirilen eserler arasındaydı. Bunun yanı sıra 2014 yılının veliahtı – Richard Strauss – ve de Avusturyalı Balduin Sulzer de eserleri programda seslendirildi. Solist olarak ise uzun yıllardır Krakau Operası’nda soprano solisti olarak görev yapan Marta Poliszot’u dinledik. Ingrid Hasse Flütte, Kristina Suklar, Keman’da, Johannes Flieder, Viyola ‘da, Michael Holzmann, Viyolonsel ‘de ve Michael Weingartmann, Piyano ‘da dinleyenlere hoşça vakit geçirttiler. Katılımın yüksek olduğu,Edirneli seçkin sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği konser,beğeni topladı.


sezai ırmak art academy-konser (1) sezai ırmak art academy-konser (2) sezai ırmak art academy-konser (3) sezai ırmak art academy-konser (4)

 

 38 total views,  2 views today

Next Post

Tanrıkulu; “Engellilerle iç içe yaşamaya alışmalıyız”

Edirne Belediyesinin engelli vatandaşlarla ilgili çalışmalarını değerlendiren Belediye Başkan Yardımcısı Dr Ertuğrul Tanrıkulu şunları kaydetti; “Edirne belediyisinin engellilerle ilgili çalışmaları artarak devam ediyor. bir kenti engellilere göre dizayn edersek herkese göre dizayn etmiş oluruz. Elimizden geldiğince engellilerle ilgili belediyenin yapması gerekenleri yapıyoruz ben buradan da aslında empati oluşturmak adına özellikle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp