Sezai Irmak Art Akademi’ de Resim Sergisi

admin

Sezai Irmak Art Akademi’ de eğitim gören minik öğrencilerin resimleri Akademi Salonunda sergilendi. Serginin açılışına Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Etso Başkanı Recep Zıpkınkurt, Sezai Irmak, Tuna Bekleviç, Cemalettin Uslu, davetliler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

sezai ırmak art academy-resim sergisi (21)

Öğretmen Şükran Başaran’ın küçük öğrencileri yaptıkları resimlerle izleyicilerin beğenisini kazandı. Tuna Bekleviç ‘in kızı Melek Bekleviç yaptığı resimlerle babasını mutlu etti.

sezai ırmak art academy-resim sergisi (30)

Etso Başkanı Recep Zıpkınkurt 3.Sınıf öğrencisi Lara Özdeşle hatıra fotoğrafı çektirerek öğrencinin yaptığı resmi çok beğendiğini belirtti. Sergide bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan”Atatürk’ten bir özdeyişle; Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”Sözüne atıfta bulunarak sanatın önemini dile getirdi. Bu tür çalışmalar bireylerin kendi yeteneklerini keşfetmelerine imkân vermektedir. Dedi.

sezai ırmak art academy-resim sergisi (25)

Daha sonra konuşan Tuna Bekleviç”Bu serginin kızının ilk sergisi olduğunu belirterek; Edirne’nin bütün çocuklarının sanata, spora, müziğe olan yeteneklerinin desteklenmesi gerektiğini belirtti. Bundan sonra müzik ziyafeti sunularak davetlilere çocukları ile birlikte mutlu saatler geçirmeleri fırsatı verildi.

 162 total views,  2 views today

Next Post

Edirne ESOB ve Edirne’li El Sanatkarları Recep Gürkan’ı Ziyaret Etti.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve beraberinde İkizevler Konağı’nda faaliyet gösteren EKTADER Üyesi sanatçılar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürüttüğü Avrupa Birliği projesi kapsamında sanat merkezine dönüştürülen Edirne’nin tarihi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp