Sezai Irmak Kültür Merkezi Etkinlikleri Devam Ediyor

admin

Halkla İlişkiler Müdürü Işık Serez Sezai Irmak Kültür Merkezi Resim müzik,bale ana sanat dallarının yanı sıra  çocukların ve yetişkinlerin ihtiyaç duyduğu tüm sanatsal aktivitelerde de eğitim veren kurum olduğunu belirterek şunları kaydetti”,bu yıl 2. eğitim sezonunu tamamlıyor.Açıldığından bu yana çok kısa bir süre geçmesine rağmen kursumuz Edirne halkının büyük bir beğenisini kazandı.Mükemmel fiziki durumu,bina yapısının yanı sıra kaliteli eğitmen kadrosuyla da adından  sıkça söz ettiren  kültür sanat merkezimiz geniş ve hijyenik dersliklerin de,müzik alanında birebir özel eğitimleriyle,balede uluslar arası vagonova sisteminin Edirne’deki tek uygulama merkezi olması sebebiyle ve tecrübeli resim bölümü öğretmenimizin yaptığı atölye çalışmalarıyla Edirne’nin gözde kurs merkezi olma özelliğini taşıyor.Kişiye özel saat  avantajı ile yetişkin ve öğrenci tüm sanatseverlere uygun hobi programlama özelliğine sahip kurumumuzda,aynı zamanda sertifika programları da mevcut.İsteğe bağlı olarak M.E.B. açmış olduğu bale,resim ve müzik alanında  piyano,,keman,gitar ve şan branşlarında belirlenen saatleri tamamlayan kursiyerler, kurs bitiminde bir meslek sahibi  oluyorlar. Farklı sanat dallarında da hobi eğitimleriyle gerek öğrenci gerekse yetişkin kursiyerlere boş zamanlarını değerlendirme fırsatı sunan kurumumuz da Latin dansları, oryantal, yetişkin balesi,modern dans v.b. değişik talepleri de karşılayacak eğitmen kadrosuna sahip olduğumuz için,Kurumumuz bu anlamda da tercih ediliyor.

Sosyal sorumluluk projelerinde her zaman üstümüze düşen görevi seve seve üstleniyoruz. Çocuk sitesi ile ortaklaşa yürüttüğümüz projede buradaki genç kardeşlerimize resim ve müzik eğitimleri veriyoruz. Sene sonu aktivitelerimizde kendi kursiyerlerimizle bu kardeşlerimizi kaynaştırarak, onların yanında olduğumuzu hem velilerimiz hem de öğretmenlerimiz hissettiriyor.

 

BALE SINAVI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Öte yandan Kurumumuzda vagonova bale sınavı gerçekleşti. Sofya ulusal müzik akademisi bale bölümünden Doç. Dr. Kalina Bogoeva ve Vaganova Türkiye Temsilcisi Danışman Öğretmenimiz Danıela Hrıstova’dan oluşan jürinin değerlendirdiği sınavda öğrencilerimiz Türkiye çapında bir başarıya imza attılar. Bale öğretmenimiz Şanda Karhanlı da jürinin büyük beğenisini topladı. Açıldığı günden bu yana bale sanat dalında titiz eğitim veren kurumumuz, bu sınavla da eğitim kalitesini onaylattı. Bu sınavı geçerek dünya çapında bir seviye sertifikası almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi  tebrik ediyor, velilerine bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz.

 

Fırsat eşitliğine dayalı, öğretmen öğrenci ve veli  arasında işbirliği sağlanan, akademik başarının sosyal kültürel etkinliklerle daha üst düzeylere taşınabileceğine inandığımız vizyonumuz la 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına yönelik hizmet verebilmenin mutluluğunu taşıyoruz. Her yönüyle donanımlı, sanata ve sanatçıya duyarlı genç nesillerin yetişmesinde, bizde bir katkı sağlamanın haklı gururu ve daha da iyi eğitim vermenin heyecanı ile geleceğe umutla bakıyoruz.

556868_416328238457192_252662321_n

 131 total views,  2 views today

Next Post

Belediye Binası Önünde İş İsteyerek Kendini Kesti

Edirne’de cezaevinden yeni çıkan ve işsiz olan şahıs, belediye binası önünde kendini cam bardakla kesti. Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde yarı çıplak bir halde Edirne Belediye Başkanlığı binası önüne gelen Ferdi A. (35), ‘İş istiyorum’ diye bağırmaya başladı. Belediye güvenlik personeli tarafından uzaklaştırılmaya çalışan şahıs, cebinden çıkardığı cam bardakla vücudunu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp