SEZEN; “Kırkpınar’a, güreş’e olan destek artarak sürecek

admin

SEZEN; “Kırkpınar’a, güreş’e olan destek artarak sürecek (7)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakya BirlikYönetim Kurulu Başkanı Rafet SEZEN,Trakya Birlik olarak Tarihi Kırkpınar Geleneğine sahip çıkıldığını söyledi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Sezen,

“Trakya Birlik olarak her yıl olduğu gibi bu yılda Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde kullanılmak üzere 2 Ton Zeytinyağı verilirken aynı zamanda Trakya Birlik Spor Kulübüde Edirne’de 655.yıldan beri devam eden Ata Sporumuz Kırkpınar’a 100’e yakın Güreşçi ile katılacaktır.

SEZEN; “Kırkpınar’a, güreş’e olan destek artarak sürecek (4)

 

 

 

 

 

 

Trakya Birlik olarak Tarihi Kırkpınar Geleneğine sahip çıkıldığını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen 655 yıldan beri devam eden Ata yadigarı sporumuzun yaşaması ve gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz, 18-24 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacak olan 655.Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde her yıl olduğu gibi bu yılda desteğimiz sürecek, Güreşlerde kullanılan Zeytinyağı tarafımızdan her sene olduğu gibi karşılanırken ayrıca Dereceye giren Sporculara da Kurum olarak 18 Litrelik Biryağ Ayçiçek Yağı verilmektedir.

SEZEN; “Kırkpınar’a, güreş’e olan destek artarak sürecek (8)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güreşçilerimizi sürekli desteklemeye de devam ediyoruz bunun yanında Küçük Büyük Güreşçilerimiz her katagoride çalışmalarına devam ediyorlar, Güreşçilerimizin isteklerini karşılıyoruz aynı zamanda maddi katkılarda da bulunuyoruz amacımız Edirne’ye yakışan Edirne’den Başpehlivanlar çıkarabilmek adına Trakya Birlik olarak 655 yıldır devam eden Organizasyona destek vermektedir.

Tarihi Ata sporumuzun gelişmesine Dünya çapında yayılmasına ve Edirne’yi tanıtabilmesi açısından Güreşçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Trakya Birlik Spor Kulübünde 655.Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde Güreşecek Baş ve Başaltı boyları dahil tüm boylarda 100’e yakın Sporcumuz Madalya  mücadelesi verecektir.

SEZEN; “Kırkpınar’a, güreş’e olan destek artarak sürecek (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014/2015-2015/2016 Sezonlarında Güreş sporunda elde ettiği başarılarla Edirne’de faaliyet gösteren tüm spor kulüpleri arasında en başarılı spor kulübü olmuştur. Edirne Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürlüğüne bağlı 98 faal spor kulübü arasında Kulübümüz sporcuları Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında, Akdeniz Oyunlarında, Uluslararası turnuvalarda Türkiye Şampiyonalarında ve Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde  30 altın, 36 gümüş, 40 bronz olmak üzere toplam 106 madalya ile geleneği bozmayıp tarihi ve somut başarılara imza atmıştır.                                                  Ayrıca Kulübümüzden 30 sporcu çeşitli Uluslararası müsabakalarda Milli Mayoyu giyerek Ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

Trakya Birlik Büyük Bayanlar Güreş Takımının 16-17 Ocak  2016 Tarihleri Arasında Edirne Mimar Sinan Spor Kapalı Salonunda yapılan Büyük Bayanlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda bütün rakiplerini geride bırakarak 74 puanla takım halinde TÜRKİYE ŞAMPİYONU olmasının ardından,

27-28 Şubat 2016 tarihlerin de Ordu’da düzenlenen U-23 Bayanlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında da 70 puanla TÜRKİYE ŞAMPİYONU olarak Bayan Güreşinde Türkiye’nin En Büyüğü olduğunu kanıtladı.

2015/2016 yılı faaliyet programında yer alan  Türkiye Büyük Bayanlar Serbest Güreş Şampiyonasında  üst üste 2 yıl  takım halinde Türkiye Şampiyonu olma başarısı göstermiştir.

SEZEN; “Kırkpınar’a, güreş’e olan destek artarak sürecek (3)

 

 

 

 

 

 

Türkiye 1. Serbest Güreş liginde mücadele eden Büyük Erkekler                             Güreş Takımımız 2015/16 Sezonunda Türkiye 1.Liginde mücadele etmekte olup Trakya Birlik Spor Kulübü Tarihinde ilk kez 1.ligte yer almaktadır.

Kulübümüz ayrıca 2016 Yılı içerisinde düzenlenen Yıldızlar Güreş Liginde yer almıştır

654.Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde Tozkoparan Boyunda Kulübümüz Sporcusu Abdülbaki Kara Kulübümüze Gümüş madalyayı getiren sporcu olmuştur.

2014 Yılında Finlandiya’da yapılan Büyük Bayanlar Avrupa Şampiyonasında Kulübümüz Sporcusu Hafize Şahin Gümüş Madalya elde ederek Türk Bayan Güreş Tarihinde Avrupa Şampiyonalarında Final yapan ilk sporcu olma başarısını göstermiştir.

Adı geçen sporcumuz 2015 yılında Polonya’da yapılan U-23 Avrupa Bayanlar Şampiyonasında 60 Kilo’da Bronz Madalya elde etmiştir.

Trakya Birlik Spor Kulübü Güreşçisi Elif Jale Yeşilırmak 2015 yılında ABD’nin Las Vegas kentinde organize edilen Dünya Güreş Şampiyonası’nda Kadınlar 58 kiloda  Dünya üçüncüsü olarak 2016 yılında Rio’da düzenlenecek Olimpiyat oyunlarına gitmeyi hak eden ilk Kadın Sporcusu olmasından sonra, 2016 yılında  Letonya’da düzenlenen Büyükler Avrupa Şampiyonasında 75 Kilo’da güreşen Trakya Birlik Spor Kulübü Güreşçisi Yasemin ADAR Türk Güreş Tarihinde bir ilk olarak Altın Madalyayı kazanan sporcu olarak tarihe adını yazdırdı.

Letonya’da yapılan Büyükler Avrupa Şampiyonası 75 Kg Yasemin Adar finalde Rus rakibi Alena Starodubtseva karşısında müsabakayı 7-0 önde bitirerek Altın madalya’ya ulaşarak Türk Güreş Tarihinde ilk Avrupa Şampiyonu olma başarısını göstermiştir.

SEZEN; “Kırkpınar’a, güreş’e olan destek artarak sürecek (2)

 

 

 

 

 

 

 

Kulübümüz bünyesinde Akdeniz Oyunları ve Büyük Bayanlar Avrupa 2.si Hafize Şahin, Akdeniz Oyunları Şampiyonu ve Büyük Bayanlar Dünya 3.sü Elif Jale Yeşilırmak, Akdeniz Oyunları ve 2016 yılı Avrupa  Şampiyonu Yasemin Adar,         2016 yılı U-23 Avrupa 3.sü Bediha Gün, 2016 Yılı Gençler Avrupa 2.si  Elif Yanık, 2016 yılı Gençler Avrupa 3.sü Ayşegül Özbeğe, Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonu Kamala Aliyeva, Yıldız Bayanlar Avrupa 3.sü Sinem Topçu,, Genç Bayanlar Türkiye 2.si Dilan Türker ve Büyükler Avrupa ve Dünya 5.si Burcu Üğdüler bulunmakta olup 2016 yılı içersinde  Brezilya’nın Başkenti Rio da yapılacak olan Olimpiyat Oyunlarında Edirne ve Trakya Birlik Spor Kulübü olarak  Tarihimizde ilk kez A Milli Takıma 4 sporcu göndererek Türk Güreş tarihinde bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Rio Olimpiyatlarına gitmeyi hak eden Elif Jale YEŞİLIRMAK,Yasemin ADAR,Hafize ŞAHİN,Bedia GÜN Ülkemize Madalya ve madalyalar ile döneceklerini umut ediyoruz.

Trakya Birlik Spor Kulübü Bayan Güreşinde Türkiye’de 1 numaralı Kulüp olmaya devam edecek olup,Liglerde ve Şampiyonalarda mücadele eden sporcularının tamamı, Kulüp alt yapısından yetişmiş ,Türkiye’nin Güreş Sporunda söz sahibi olan Kulüpleri ile başa baş mücadele ederken Yağlı Güreşlerde  de Kulübümüzü ve Şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir.dedi

 

 83 total views,  2 views today

Next Post

655. Kırkpınar yağlı güreşleri

            Bilindiği gibi Kırkpınar bizim düğünümüz bayramımız. Her zaman ismi Edirne ile anılan, Dünyada maratonun ardından en eski spor organizasyonu. Edirne böyle bir değerli uluslararası spor etkinliğin yapıldığı bir il. Bir yanda tarihi dokusuyla ün yapmış, diğer yandan çağdaş insanları, barışçıl ortamı ile ülkemizin bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp