Sezen’den birlik ve beraberlik mesajı

admin

Sezen, seçim beyannamemizde yer alan gübreden kdv’nin kaldırılmasını olumlu buluyorum. Çeltik konusunda gelişmeleri takip ediyorum.  Milletvekili olduğumda birlik ve beraberlik içinde tüm insanlarımıza hizmet edeceğim”

AK Parti Edirne 1. Sıra Milletvekili Adayı Rafet Sezen Gazetemizi ziyaret etti. Ziyaret sırasında partisinin seçimde izleyeceği politika hakkında açıklama yapan Sezen, “ 1 Kasım seçimlerinin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Seçim ülkemizin dört yıllık geleceği ile ilgili bir seçim. Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu seçim beyannamemizi açıkladı.  Ana hatlarıyla bu seçim beyannamesinde halkımıza önemli mesajlar vardı.

RAFET SEZEN EDİRNE AJANS ZİYARETİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu mesajların özünde Türkiye’nin birlik ve beraberlik ve huzur içinde kavgadan yana olmayan bir üslupla yürütülmesi vurgulandı. Ülkede milli gelirin artırılması insanlarımızın geçim sorunlarının çözülebilmesi için, Türkiye’nin gelişmiş ülkelerin arasına süratle katılabilmesi, siyasi istikrarını mutlaka sağlanması gerektiği ifade edildi.  Bunun her zaman mümkün olmadığını biliyoruz,  geçmişte çok olaylar yaşadık. Öyle anıyorum ki, 1 Kasım seçimleri 7 Haziran seçimleri gibi sonuçlanmaz.7 Haziran seçimleri sonrasında gönlümüz bir koalisyon hükümeti kurulmasıydı. Maalesef koalisyon hükümeti kurulma imkânı olmadı. Bunun sonucunda Türkiye’nin önüne yeniden bir erken seçim gündeme geldi.

BU SEÇİM SONUNDA HÜKÜMET KURULACAK

Ben bu seçimlerden sonra Türkiye’nin bundan önceki seçimde olduğu gibi bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Partimizin hedefi tek başına iktidar olmak. Sonunda milletimizin vereceği karara da saygılı olmalıyız. Ben 1 Kasım seçimlerinden sonra yine koalisyon sonuçları çıkarsa mutlaka kurulacağı kanısındayım. Çünkü Ana muhalefet partisinin de iktidar partisinin de görevi bu ülkeyi kaosa sürüklemek değil, istikrara kavuşturmak olmalı. Halkın sorunlarını çözmek konusunda gereken yapılacaktır.

RAFET SEZEN EDİRNE AJANS ZİYARETİ (2)

 

 

 

 

 

 

 GÜBREDEN KDV  KALDIRILIYOR

Seçim beyannamemizde vaatler konuları arasında benim yıllardır üzerinde durduğum konu, gübreden KDV’nin kaldırılmasıydı. Bu konunun seçim beyannamemizde yer alması KDV’nin yem de %8 kimyevi gübrede %18 olan KDV’nin kaldırılmasını tarım kesimi için çok önemli olduğu inancındayım.

Bunun üreticilerimize çok yararı olacaktır. Böylece çiftçimiz kimyevi gübreye ödediği %18,yemden %8 KDV farkından kurtulmuş olacaktır, beyannamede asgari ücret 1300 lira olarak ifade edildi. Bu alt gelir gurubundaki insanlarımızın biraz da olsa rahat nefes almalarını sağlayacaktır. Emekli ve işçilere vaatlerimiz var. Bu destekler alt gelir gurupları için yararlı olabilecek vaatlerdir.

Bu arada öğrencilerimize sağlanan haklar var. Tüm halkımızı ilgilendiren vaatlerin olmasının halkımız arasında olumlu karşılandığı kanısındayım. Önemli olan ülkemizin savaşa girmeden huzurlu ve istikrarlı bir şekilde terör olayının da üstesinden gelerek,  yoluna devam etmesidir. Ülkemiz dünya ülkeleri arasında önemli bir ülke, İslam ülkelerinin gözü Türkiye’de. Suriye’deki olayları da ülkemize sıçratmadan çözülmesinden yanayız.

 BİZ GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ 

Biz güçlü bir ülkeyiz bu sorunların üstesinden gelebiliriz. 1989 yılında Bulgaristan’dan gelen soydaşlarımızı nasıl bağrımıza bastıysak, Suriye konusunu da barışçı bir şekilde halledeceğiz. Partimiz 24 büyük kentte miting yapacak. Tekirdağ’da miting yapılacağı haberini aldık, bu da henüz kesinleşmiş değil.

Ben çiftçiyim bu meslekten gelen birisiyim. 81 yılından bu yana tarımın içindeyim. Bir de Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi önemli bir sorumluluğum bulunmaktadır.

TRAKYA BİRLİK’TE AYÇİÇEĞİ KONUSUNDA BÜYÜK MÜCADELE VERDİK

Trakya Birlikte ayçiçeği konusunda büyük mücadele verdik. Ne söylenirse söylensin Trakya Birlik ülkemizde ilk 100 kurum içinde yer almaktadır. Ayçiçeği üreticilerimizin olmazsa olmaz kurumlarının başında gelmektedir. Ayçiçeği hariç diğer ürünlerle de ilgileniyorum. Ben her zaman çiftçimin yanındayım. Çiftçilerimizin sorunlarını gücümün yettiğince Ankara’da çözmeye çalışacağım. Bu arada birici önceliğim Edirne diye belirttim. Milletvekili olduğum takdirde birlik ve beraberlik içinde ayrım yapmaksızın bölgemize ve insanımıza hizmet etmek için elimden gelen tüm fedakârlığı yapacağım.

Çeltik hasadının yoğun olarak devam ettiği şu günlerde ben çeltikçi arkadaşlarımla sürekli irtibat halindeyim. Çeltik fiyatlarının geriye gittiğini biliyorum, konuyu yakından takip ediyorum. Piyasada sorun çeltik fiyatlarının geriye gitmesinden ziyade alıcı olmamasından sıkıntı var.

Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Bunu ben yetkili bakanlarımla da görüştüm. Çeltik konusunu kendilerine ilettim. Onlar da konu ile ilgileneceklerini ifade ettiler. İnşallah önümüzdeki günlerde çeltik üreticilerimizi rahatlatacak kararlar alınacaktır. Birinci sırada ülkemizin istikrarı gelmektedir. Çeltik fiyatlarının ülke istikrarını etkilediğini gördük.

ÇELTİK FİYATLARI KONUSUNU YETKİLİLERE İLETTİM  

Çeltik fiyatları konusunda yetkili kurumlarla görüşüp net bilgilere ulaşmak istiyorum. Üretici gibi tüketicilerimizi de düşünmek zorundayız. Çiftçiyi düşünürken 78 milyonun hakkını düşünmeden karar veremeyiz.

Üretici maliyetini çok iyi tespit etmemiz lazım. Bu sıkıntının pirinç ithalatından kaynaklandığını sanıyorum.  Ürün fiyatlarını belirlemede Dünya piyasasını takip etmek zorundayız. Biz kendimizi dünyadaki gelişmelerden soyutlayamayız. Fiyatları ona göre belirliyoruz. Ayçiçeğinde buğdayda olduğu gibi çeltikte de aynı yolu izlemek zorundayız.

RAFET SEZEN EDİRNE AJANS ZİYARETİ (3)

 

 

 

 

 

 

Benim döneminde kesinlikle kavga ortamı yaratmayacak bir politika izleyeceğim. Bölgemizde birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda elimden geleni yapacağım. Edirne siyasetini inşallah dizayn etme, düzenleme şansını yakalarım. Benim Edirne’den başka gideceğim bir yer yok. Milletvekili olsam da görevimin dışında her zaman Edirne’de olacağım. Evimi Edirne’den bir yere götürmeyeceğim Edirne’ye bir hoş seda bırakabilirsem, ne mutlu bana. Ben parti gözetmeksizin hizmetimi sürdüreceğim” dedi.

 

 


 132 total views,  2 views today

Next Post

CHP ve MHP seçim startı verdi

            Siyasi partilerin erken seçimdeki seçim stratejilerini açıklamasının ardından partilerin il teşkilatları erken seçim için meydanlara iniyor. Hafta sonunda tüm parti örgütleri eski ve yeni yöneticilerinin katılımı ve milletvekili adaylarının da bulunduğu bir birlik ve beraberlik toplantısı yaptı. Burada da gördük ki sosyal demokratlar her ne kadar birbiri ile tartışıp […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp