SGK EDİRNE İL MÜDÜRÜ SÜLEYMAN LALE, “YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN! SON GÜN: 01 ŞUBAT 2021″

admin

SGK Edirne İl Müdürü Süleyman LALE, Kurum işlemleri ve 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu tanıtım çalışmaları kapsamında Keşan’da bir dizi ziyarette bulundu.

FIRSATI KAÇIRMAYIN..! SON GÜN 01 ŞUBAT 2021

Sigortalı ve işverenlerin 1 Şubat 2021 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerektiğini ifade eden İl Müdürü Lale, “Başvurular e-sigorta, e-devlet kanalıyla internet üzerinden yapılabileceği gibi, şahsen veya posta yoluyla il müdürlüğümüze/sosyal güvenlik merkezine de yapılabilir” dedi. 31 Ağustos 2020 ve öncesi dönemlere ait, kesinleşmiş sigorta primleri, genel sağlık sigortası primleri, işsizlik sigortası primi, idari para cezaları, iş kazası veya meslek hastalığı, malullük ve vazife malullüğü sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklarının yanı sıra Bağ-Kur (4/b) sigortalılarının daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacaklarının da yapılandırma kapsamına alındığını belirten Lale, “Vatandaşlarımızın borçlarını ikişer aylık periyodlarla, 6, 9, 12, 18 taksit seçeneğiyle ödeyebilme imkanı bulunmaktadır. Borçlarını taksitle ödemek isteyen vatandaşlarımız Kanundaki vade farkını ödemek suretiyle; 6, 9, 12, 18 taksit seçeneğinden birini tercih edebilecektir” diye konuştu.

İl Müdürü LALE, Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan KOCAMAN, Keşan Dülgerler, İnşaat Sanatkarları ve Elektrik Tesisatçıları Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Bülent GEZER, Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Odası Başkanı Hüseyin ERKAN, Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Salih ÖZKAN, Keşan Sebze Bakkallar ve Manavlar Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı İbrahim ALDANMAZ, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut DEMİRKAN ve Keşan Lokantacı, Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin ÇAKMAK’ı ayrı ayrı ziyaret ederek Kurum işlemleri ve 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

 2,336 total views,  2 views today

Next Post

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Arda’dan hükümete çağrı: “Kapalı işletmelerde de HES kodu uygulaması başlatılsın”

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, “Kapatılan işletmelerde de HES Kodu uygulaması başlatılsın!” çağrısında bulundu. Edirne’de esnaf ziyaretleri gerçekleştiren ve esnafın sıkıntılarını dinleyen Arda, “AVM, devlet daireleri, toplu ulaşım araçları vb. yerlere HES kodu ile giriş mümkünken; lokanta, restoran, kafe, kantin, kahvehane, kıraathane, internet kafe ve diğer işletmelerin bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp