SGK Haftasında Plaket Töreni

admin

 

Bu yıl 5. si kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası plaket töreni Margi Hotel’de yapıldı. Törene Vali Yardımcısı Salih Altınok, Belediye Başkan Vekili Hakan İnci, Vakıflar Bölge Müdürü Hayati Binler, TÜİK Bölge Müdürü İsmail Çapoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Çalışma ve İş Kur Müdürü Şengül Çildam.  EDESOB Başkanı Emin İnağ, ESMMMO Başkanı Enver Çevik, EDSİD Başkanı İsmet Açıkgöz,  Serhat Birlik Başkanı, Serkan Oltandiken, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can SGK İl Müdürü Metin Sümer, kurum mensupları ile Ödül alacak kurum temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda söz alan SGK İl Müdürü Sümer ekonomik ve sosyal değişimin toplumları etkilediği küresel değerlerin ön palan çıktığı böyle zamanda Sosyal Güvenlik gibi önemli bir alanda yapılan reformla sağlık ve sigortacılık alanında eşit, adil, kolay erişilebilir hızlı ve kesintisiz bir hizmet sunma amacıyla SGK kurulmuştur.

Kurumumuz merkez teşkilatımız 81 İl Müdürlüğümüz ve ülkenin dört bir yanına dağılmış441 Sosyal Güvenlik Merkezimizde çalışan 26.000 birikimli personelimizle Sosyal Güvenlik reformunun hayata geçirilmesi büyük oranda tamamlanmıştır.

Toplumumuzdaki Sosyal Güvenlik bilincinin sağlanması yeni yasayı kapsayan yükümlülükler konusunda vatandaşları bilgilendirmek için her yıl Mayıs ayının 2. Haftası Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanıyor. Bu amaçla hafta içinde bir dizi etkinlik düzenledik. Bugün burada da en çok ve düzenli pirim ödeyen 10 işverenimize plaket vereceğiz bu arada 100 işverenimize teşekkür mektupları gönderdi” dedi

Daha sonra söz alan Vali Yardımcısı Salih Altınok verginin ülke kalkınmasında önemine değinerek,  kayıt dışı kazancın önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.  Plaket alan kuruluşları kutladı.

Plaket almaya hak kazanan Modavizyon Tekstil Sanayi Tic A.Ş. adıran Kurum Müdürü Turgut Bakır’ın plaketini Vali vekili Salih Altınok sundu.

Kilim Gurubu Kartaltepe Mensucat Fabrikası Türk A.Ş. adına Burkan Yapar’a ödülünü ise Belediye Başkan Vekili Hakan İnci verdi.

Birlik Konfeksiyon Ürünleri San. Ve Tic A.Ş. adına Dinçer Arukaslan’a ödülünü Vakıflar Bölge Müdürü Hayati Binler verdi.

Murat Yapı Tekstil Tic. A.Ş.  adına plaketi Abdurrahman Dilbak’a ödülünü TÜİK Bölge Müdürü İsmail Çapoğlu takdim etti

Edirne Giyim San. A.Ş. adına plaketi  Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan verdi.

Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Koop. Birliği adına Özerk Dığın’a ödülü Çalışma ve İş Kur Müd. Şengül Çildam sundu. Kilim Mensucat San Tic.Aş ödülünü ETSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz’den aldı.

Yol Giyim San. Paz. ve Tic. A.Ş.adına Fisun Düldü’e ödülünü Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Emin İnağ sundu.

 

Çimtaş Edirne Çimento Fabrikası  Türk Aş adına plaketini Burhan Aktaş’a ESMMMO  Başkanı Ehver Çevik, Ekoy Özel sağlık Hizmetleri  ve Tic.A.Ş adına   Prof Dr. Erol Yalnız’a  ödülünü  SGK İl Müdürü  Metin Sumer   verdi.

 129 total views,  2 views today

Next Post

CHP, Gençlik Ve Spor Bayramını Çelenk Koyarak Kutladı

  CHP Edirne İl Başkanlığının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği yürüyüşte Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı. Törene Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Eğitim İş Sendikası, gibi kuruluşların Edirne Şubeleri katılırken, Beşiktaş Trakya Kartalları da CHP’nin yapmış olduğu programa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp