SGK İl Müdürü Karbuz “ il nüfusunun %98’ine hizmet veriyoruz”

admin

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Hayrettin Karbuz 12-18 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle kurumda bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Hülya Kaynak ve İbrahim Güven, Uzunköprü Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Ender İpek, Mali Hizmetler Merkez Müdürü Tülay Metin’de katıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Hayrettin Karbuz basın toplantısı

Kurumun çalışmaları hakkında bilgi veren Karbuz şunları kaydetti; “ Bilindiği üzere 3 farklı Sosyal Güvenlik Kurumu olan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nı 2006 yılı Mayıs ayında tek çatı altında toplayan 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu kanunumuz 76 Milyon vatandaşımıza sosyal güvenlik hizmetlerini sunmaya başlamıştır. Bu nedenle her yıl 16 Mayıs gününü içeren hafta “ Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kutlanmaktadır.  Bu yıl 6.sını kutlayacağımız haftamız 12-18 Mayıs tarihleri arasında gelmektedir. 01-10-2008 tarihinde yürürlüğü giren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile fiilen norm ve standart birliği sağlanmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Hayrettin Karbuz basın toplantısı (14)

Bu bağlamda Kurum içinde ve dışında paydaşlarımızın da katılımını sağlayarak, sosyal ve kültürel alanda çeşitli etkinlikler düzenlenmek suretiyle haftamız kutlanacaktır. Hafta etkinlikleri kapsamında çeşitli protokol ziyaretleri, kamu kurum ve kuruluşları, Üniversite Rektörü, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ziyaret edilerek, sosyal Güvenlik Haftası ile ilgili bilgilerin paylaşımı sağlanacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Hayrettin Karbuz basın toplantısı (20)

Vatandaşa her zaman ‘yanınızdayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz’ demek adına her yıl sosyal Güvenlik Haftasında vatandaşlarımıza daha rahat ulaşmaya çalışarak, toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını sağlamak, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle senede bir defa da olsa, yoğun olarak yapılan hatırlatmalarla, vatandaşta Sosyal Güvenlik olgusunun oluşması ve bu olgunun ana temasının öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Hayrettin Karbuz basın toplantısı (27)

TEK TELEFONLA ULAŞIM İMKÂNI GETİRİLDİ

2008 yılından bugüne kadar Sosyal Güvenlikte birçok değişiklikler meydana gelmiştir. Günün gelişen ve değişen ihtiyaçlarına cevap verecek önemli iletişim projeleri hayata geçirilmiş ve hizmeti vatandaşın cebine getiren mobil uygulamalar gerçekleştirilmiştir. Bunlardan bir yenisi de “Türkiye’nin her yerinde SGK’ya tek numara telefonla (08507240745) ulaşım imkana sağlanmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Hayrettin Karbuz basın toplantısı (11)

İl Müdürlüğü olarak, vatandaş odaklı hizmet anlayışını sürdürmek ve mali açıdan sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemini yürütmek ve geliştirmek için çalışıyoruz. Ayrıca sigortalı sayısının arttırılması sağlanarak kayıt dışı istihdamın azaltılmasını sağlamak için, özellikle ev hanımlarına ve sigortasız çalışan bayanlara bilgilendirme çalışmalarına hız vereceğiz.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Hayrettin Karbuz basın toplantısı (22)

Edirne ili olarak,  Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı Keşan ve Uzunköprü Sosyal Güvenlik Merkezlerimiz ile birlikte 97 bin aktif çalışan 82 bin pasif emekli olmak üzere toplam 197 bin sigortalımız bulunmaktadır. Bunların bakmakla yükümlü oldukları hak sahipleri ve ayrıca gelir tespiti yaptıran genel sağlık sigortalıları ile birlikte değerlendirildiğinde il nüfusumuzun yaklaşık %98’ine hizmet vermekteyiz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sigortalılarımıza en iyi hizmeti verme gayreti içinde olacağız” dedi.


Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Hayrettin Karbuz basın toplantısı (3)
 

 

 

 

 

 301 total views,  6 views today

Next Post

Türk Kadınlar Birliğinden Bir Etkinlik Daha

99. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi, 84 yaşında Ayterim Ağaoğullarını yılın annesi seçti. Düzenlenen Plaket töreninde duygulu anlar yaşandı. Daha önce Türkiye’deki Türk Kadınlar Birliği üyelerini Edirne’de bir araya getiren En eski kadın derneği olma özelliğini taşıyan Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi, kuruluşunun 99. Yıldönümünde Anneler Günü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp