SGK İl Müdürü Süleyman LALE, “Şehitlerimizin emaneti olan sizlere ve gazilerimize sahip çıkabilmek, bizim için en önemli görevdir.”

admin

Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ve Çanakkale’de bulunan Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri ile Türkiye Muharip Gaziler Derneklerinin dernek başkanları ve üyelerine tabi oldukları mevzuata yönelik seminer düzenlendi.
Kurum Başkanlığında görevli Sosyal Güvenlik Uzmanı Musa ŞAHİN tarafından şehit aileleri ve gazilerin tabi oldukları mevzuata yönelik bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunum sonrası dernek başkanları, şehit yakınları ve gazilerin mevzuata yönelik soruları cevaplandırıldı.


Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Süleyman LALE, “Şehitlerimizin emaneti olan sizlere ve gazilerimize sahip çıkabilmek, bizim için en önemli görevdir. Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanları olarak şehitliğin ve gaziliğin ne kadar değerli olduğunun bilinci içinde hareket ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehit yakınları ve gazilerimizin Kurumumuza yönelik işlemlerinin hassasiyetle yapılmasının yanında, sorunlarınızın giderilmesi konusunda da yapılan çalışmalara her türlü katkı ve desteği vermeye devam edip her zaman yanınızda olacağımızı belirtmek isterim.” şeklinde konuştu.
Dernek başkanları, şehit yakınları ve gazileri seminerin düzenlenmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.
Seminere Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk ÇİFTÇİ, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şube Başkanı Ahmet İSMAİLOĞLU da katıldı.

 862 total views,  38 views today

Next Post

COVİD’E YAKALANAN CHP İL BAŞKANI PEKCANLI’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Geçtiğimiz haftalarda Covid-19’a yakalanan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı Karantina süresini atlattıktan sonra teşekkür mesajı yayınladı. Pekcanlı mesajında; “Yaklaşık iki hafta önce çağımızın hastalığı Covid-19 testimiz benim ve ailemin pozitif çıkmış olup, evde geçirdiğimiz iki haftalık sürecimiz sonunda yaptırdığımız testlerimiz negatiftir.Bu zor geçen zamanda benim ve ailemin yanında olan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp