SGK’dan Şehit ailelerine ziyaret

admin

SGK’dan Şehit ailelerine ziyaret  (3)

 

 

 

 

 

 

 

SGK Müdürü Hayrettin Karbuz Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle programında yer alan son ziyaretini Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine yaptı. Ziyarette SGK İl Müdür Yardımcısı Sevim Yıldız, Mahalli Hizmetler Merkez Müdürü Tülay Metin, Muharip Gaziler Derneği Üyesi Negi Demir, Emekli Menduh Sim,Şehit Aileleri Derneği Üyeleri bulundu.Bu ziyaret sırasında konuşan Dernek Başkanı Faruk Çiftçi; derneğin etkinlikleri konusunda bilgi verdi.

SGK’dan Şehit ailelerine ziyaret  (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Şehit Ailelileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Türkiye’nin 2. Büyük Şehitliği Edirne Askeri Hastanesi’nden 5500 şehit yatıyor. Adana’dan Zonguldak’a her ilden, Filistin’den Kosova’ya her bölgeden şehidimiz var. Yayınlanan kitapta bu şehitlerimizin isimleri ve görevli olduğu yerler ile nereli olduğuna dair bilgiler var. Bir başka Kitapta Cumhuriyet öncesi ve sonrası şehitleri albümümüz var. Bunları derneğimizi ziyarete gelen misafirlerimize veriyoruz. Ayrıca bir de Edirne Şehitleri ve Şehitlikleri diye bir kitabımız bulunmaktadır” dedi.

SGK’dan Şehit ailelerine ziyaret  (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan SGK Müdürü Karbuz ;Şehit Aileleri Derneğince kendilerine verilen kitapları kütüphanelerinde muhafaza edeceklerini belirterek, Şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Diyerek kurumu hakkında bilgiler verdiği konuşmasında; “ SGK Edirne Nüfusunun tamamına hizmet sunmaktadır. Kurumumuz SGK (SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’nı içinde barındıran )16 Mayıs 2006 yılında kurulan bir kurum. Bugün kurumumuzun kuruluşunun 10. Yılındayız. Bu nedenle çeşitli ziyaretlerimiz var. Bu ziyaretlerin kapsamında Şehit Aileleri Derneğimizi de ziyaret etmek istedik. Bu arada bazı okullarımızda etkinliklerimiz oldu. Sosyal Güvenlik bilincin artırılması yönünde öğrencilere kitapçıklar dağıttık. Askerlik süresinin sonuna yaklaşanlar için de bir eğitim programımız bulunmaktadır. Onlara da sosyal güvenliği anlatmak kayıt dışı çalışılmaması yönünde programlarımız var. SGK çok büyük bir kurum. Türkiye’nin tamamına hizmet sunuyor. Yapılan reformlarla büyük mesafe kat etti. Özellikle sağlık alanında hangi kuruma bağlı olursa olsun herkes istediği hastaneye gidebiliyor. Sağlık karneleri kaldırıldı. Reçete dahi kaldırıldı. Eskiden reçete uygulanıyordu. Emeklilerimize maaş bağlama yönünde çok önemli yol aldık. Emekliliği hak edenlere aynı ay içinde maaşlara bağlıyoruz. Açılan sosyal Güvenlik Bölge Müdürlükleri ile hizmetimizi vatandaşın ayağına götürüyoruz. İlimizin üç ilçesi Uzunköprü, Keşan İpsala ilçelerimizde Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerini açtık. Uzunköprü Müdürlüğümüz Meriç ilçemize de hizmet veriyor. İpsala ise Enez ilçesine hizmet sunuyor. Vatandaş nerede ise bizler de oradayız” dedi.

SGK’dan Şehit ailelerine ziyaret  (4)

 89 total views,  2 views today

Next Post

ŞALLI ; “mahalle halkının tarihi yerleri gezmesi yararlı oldu”

              Edirne roman eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı.  Yaptığı açıklamada ; “ Derneğimiz, sosyal  sorumluluk düşüncesi altında Edirne merkezde bulunan Menzilahir Mahallesindeki kur’an kurslarına  katılan 20 kadın kursiyer için kültür etkinliği düzenledik. Edirne kültür varlıkları yönünden zengin bir ildir. Maalesef, yıllarca içinde yaşadığımız […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp