‘Sıcak Bir Aile Ortamının Yerini Hiçbir Şey Tutmaz’

admin

AW000711

Programda bir konuşma yapan ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, 15 Mayıs’ın Dünya Aile Günü olduğunu ve bu günü bağlayan haftanın da Aile Haftası olarak kutlandığını belirtti. Ailenin, toplumsal dayanışmanın oluşmasında önemli bir rol oynadığını kaydeden Özbaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Edirne genelinde 220 korumaya muhtaç çocuğumuz, kurumumuzun bakımı altındadır. Kurumlarımızda; barınma, korunma, sağlık, eğitim gibi çocuklarımızın her türlü ihtiyacı karşılanmaktadır. Ancak kurum bakımı, hiçbir zaman sıcak bir aile ortamının yerini tutmaz. Dünya üzerinde baktığımızda Türk ailesi, geleneksel olarak, sorun çözme kabiliyeti olan, tüm aile bireyleri arasında güçlü ilişkilerin kurulduğu bir aile biçimidir.”

Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Mehmet Polat ise hafta süresince toplumun aile üzerindeki farklılığını aktarmak ve ailenin önemini vurgulamak adına çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

Konuşmasının ardından, toplum merkezi kursiyerleri tarafından yapılan el işi, resim, mis sabunu, ahşap boyama gibi eserlerin yer aldığı sergi açıldı. Sergi sonrası kursiyerler, ‘Aile ve Ailenin Önemi’ konulu sunumu izledi.

 182 total views,  2 views today

Next Post

JANDARMADAN HUZUREVİNE ZİYARET

      Edirne İl Jandarma Komutanlığında görevli bir grup rütbeli ve asker anneler gününde huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti. Anneler günü nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette askerler huzurevinde kalan yaşlı kadınların ellerini tek tek öperek karanfil verdi. Edirne İl Jandarma Komutanlığında görevli bir grup rütbeli ve asker örnek bir davranışta bulunarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp