Şiddetli Fırtına Ağaçları Devirdi: 2 Yaralı

admin

Edirne’de öğle saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Saatte 61 kilometre hıza ulaşan fırtınanın etkisiyle kent merkezindeki birçok ağacın devrilmesi sonucu iki kişi hafif şekilde yaralandı.
Talatpaşa Caddesi’nde fırtına nedeniyle ağaçlardan kopan dallar, büyük paniğe neden olurken Yediyol ağzı mevkiindeki köknar ağacından kopan büyük bir dal, parkta çay içen 2 kişinin üzerine devrildi. Parktaki şemsiyeler, düşmenin etkisini hafifletirken parkta oturan iki kişi, dalın devrilmesiyle hafif şekilde yaralandı. Yaralılara ilk müdahale olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Yaralılar, iç kanama şüphesiyle Edirne Devlet Hastanesi’ne götürülerek müşahede altına alındı.
‘Şemsiye Hayatımı Kurtardı’
Karşıdan karşıya geçmek isterken ağacın kırıldığını ve üzerine devrildiğini belirten Ahmet Ocak, devrilmenin etkisiyle yere düştüğünü söyledi. Kollarında ufak tefek çizikler oluştuğunu ve parktaki şemsiyelerin hayatını kurtardığını ifade eden Ocak, “Şemsiyeler olmasa gitmiştim. Şemsiyeler hayatımı kurtardı” dedi.
Edirne Belediyesi’ne bağlı Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de olay yerine gelerek ağacın kopan dallarını temizledi. Ekipler, kopma ihtimali bulunan bazı ağaç dallarını da kesti. Fırtınanın etkisiyle kent merkezindeki çok sayıda evin çatısı zarar gördü.

AGAC_devrildi
Meteoroloji yetkilileri, Edirne’de etkili olan fırtınanın şiddetini saatte 61,2 km olarak hesaplarken, hafta sonu da fırtınanın etkili olabileceği bildirdi.AW000609

 138 total views,  2 views today

Next Post

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirne'de

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Cuma 24.05.2013 Cuma Günü ( Yarın) Edirne’ye geliyor. Saat 10.00 da AK Parti İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyecek olan Müezzinoğlu Eski Camide Cuma Namazında Fetih Hutbesinin okunmasını dinleyecek. Saat 14.00 te Atatürk Anıtına çelenk koyma törenine ve Fetih Yürüyüşüne katılacak. Bakan Müezzinoğlu Trakya Üniversitesi Balkan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp