Şiddetli fırtına ile yağan yağmur hayatı felç etti

admin

Şiddetli fırtına sonucu ağaçlar yollara devrildi. Valilik binasının çatısı uçtu. Yollardaki araçlar hasar gördü. Okulda öğrenciler mahsur kaldı. Valilik bahçesine yıldırım düştü. Şiddetli fırtına nedeniyle elektrikler kesildi, yola devrilen ağaçlar nedeniyle bir süre trafik aksadı, yaşam felç oldu. Buçuktepe’de ETV ve SHOW TV verici direği yıkıldı. Bazı radyoların yayını kesildi. TOKİ Evlerinin kiremitleri uçtu. Evlerin duvarlarında göçükler oluştu.

EDİRNE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE RÜZGAR HAYATI FELÇ ETTİ (9)

 

 

 

 

 

 

Edirne’de17.10 sularında batıdan gelen şiddetli fırtına ile başlayan şiddetli sağanak yağmur kentteki hayatı felç etti.

Çok sayıda çatı uçarken, Yıldırım düşmesi sonucu devrilen ağaçlar yolları bir süre trafiğe kapattı. Çatısının uçması sonucu mahsur kalan 30 öğrenci ise güvenlik kuvvetlerince kurtarıldı.

EDİRNE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE RÜZGAR HAYATI FELÇ ETTİ (10)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de 17.15 saatlerinde Bulgaristan sınırından gelerek aniden başlayan şiddetli fırtına ve sağanak yağmur kısa sürede günlük hayatı adeta felç etti.

Bazı ağaçlar şiddetli fırtınaya dayanamadı ve yollara devrildi. Elektrik tellerinin kopması nedeniyle şehrin bazı bölgelerinde bir saate yakın elektrik kesintileri yaşandı.

EDİRNE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE RÜZGAR HAYATI FELÇ ETTİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Şiddetli Fırtına nedeniyle Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan araçların üzerine ağaçlar devrildi. Fırtınadan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nin de çatısı şiddetli rüzgâr nedeniyle uçtu. Fırınlar sırtındaki TOKİ Evlerinin çamları kırıldı. Kiremitler uçtu.  Evlerin duvarları göçüp, delikler meydana geldi.

Bu sırada spor salonunda güreş antrenmanı yapan 30 öğrenci uçan çatı malzemelerinin kapıyı engellemesi nedeniyle içeri de mahsur kaldı. Öğretmenlerinin ihbarı üzerine polis ekiplerince kurtarılan öğrenciler korkudan ağladı. Birbirlerine sarıldı. Ayşekadın Eski Karakol durağı yanındaki ağaçlar, Eskicami Rüstempaşa Kervansarayı arasındaki taksi durağı yanındaki ağaçlar yıkıldı.

EDİRNE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE RÜZGAR HAYATI FELÇ ETTİ (6)

 

 

 

 

 

 

 

EDİRNE VALİLİĞİNİN ÇATISI UÇTU

Edirne Valiliği’nin çatısı şiddetli rüzgâr nedeniyle uçtu.   Altında kalan 6 araçta büyük hasar meydana geldi. Yıldırım düşmesi sonucunda valilik bahçesindeki bazı ağaçlar devrildi. Burada görevli Bahçıvan Fatih Koç, devrilen ağacın altında kalmaktan son anda kaçarak kurtuldu. Şiddetli rüzgârı devirdiği ağaçlar ve uçan çatılar halk arasında paniğe neden oldu ve trafik bir süre aksadı.

EDİRNE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE RÜZGAR HAYATI FELÇ ETTİ (8)

 

 

 

 

 

 

Şiddetli rüzgârın etkisiyle kent ormanında yola devrilen bir ağacın altında kalan bir kişi de polis ekiplerince çıkarılarak ambulansla Edirne Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 

EDİRNE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE RÜZGAR HAYATI FELÇ ETTİ (7)

 

 

 

 

 

 

 EDİRNE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE RÜZGAR HAYATI FELÇ ETTİ (3)

 

 

 

 

 

 

EDİRNE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE RÜZGAR HAYATI FELÇ ETTİ (4)

 

 

 

 

 

 

 


EDİRNE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE RÜZGAR HAYATI FELÇ ETTİ (5)

 

 

 151 total views,  2 views today

Next Post

Koruma altındaki çocuklar trafik ekiplerini ziyaret etti

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde koruma ve bakım altında bulunan çocuklar,  Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından Saraçlar caddesinde kurulan stantı ziyaret ettiler.               Trafik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp