Sığınmacı çocuklar için boyama saati

admin

Sığınmacı çocuklar için boyama saati (3)

 

 

 

 

 

 

Sosyal medya üzerinden örgütlenerek sınırı geçmek için Edirne’ye gelen Suriyeli sığınmacıların bekleyişleri sürüyor. Cuma gecesi daha güvenli bir ortam olması açısından Sarayiçi bölgesine aktarılan sığınmacılara çeşitli yardımlar yapılırken çocuklar da unutulmadı. Edirne Gönüllüleri ekibi ve gönüllü öğretmenler alana giderek çocuklarla birlikte boyama ve resim etkinliği yaptı.

Sığınmacı çocuklar için boyama saati (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

EDİRNE GÖNÜLLÜLERİ ÇOCUKLARLA  BİRLİKTE

Günlerdir Edirne TEM Otoyolunda ve şehrin çeşitli noktalarında Avrupa’ya geçmek için bekleyen sığınmacılara bir destek de Edirne Gönüllüleri’nden geldi. Sığınmacı çocuklarla birlikte resim yapan ve oyunlar oynayan Edirne Gönüllüleri ekibinin yönetim kurulu üyelerinden Fatih Kurt,  Suriye’de en büyük zorluğu yaşayan çocukların olduğunu ve bunu az da olsa kapatabilmek adına böyle bir etkinlik yaptıklarını belirtti. Kurt, “İç savaştan kaçarak ülkemize sığınanlar arasında en büyük zorluğu tabi ki çocuklar yaşıyor. Oyun çağında oyunların ve oyuncakların arasında olmaları gerekirken, kilometrelerce yürüyüp buralara kadar gelmek zorunda kalmışlar. İleride bu çocuklar büyük travmalar yaşayacaklar. Bunu bir nebze olsun azaltabilmek için, büyüdüklerinde ‘Türkiye’ ve ‘Edirne’ dendiği zaman akıllarında güzel şeyler kalabilmesi adına ekip olarak onlarla birlikte vakit geçirerek resim yaptık. Çizdikleri resimler, bu dünyaya inat hep mavi ve hep yeşil. Etkinliğimizi gerçekleştirirken bize destek sağlayan Edirne Gönüllüleri yönetim kurulu üyemiz Murat Tuzcu’ya ve Rys Hotele katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Sığınmacı çocuklar için boyama saati (2)

 17 total views,  2 views today

Next Post

Denize düşen yılana sarılır

        Halkımız arasında bir özdeyiş vardır  “Denize düşen yılana sarılır” denilir. Bu benzetme insanlar zor durumda kaldıkları zaman en  büyük tehlikeyi dahi göze alabileceklerini o tehlikeyi göğüsleyeceğini  tanımlamak için kullanılan  bir  atasözü olarak bilinir.             Suriye’den yerinden yurdundan koparılıp, güç koşullarda çoluk çocuğu ile Edirne’ye gelen, açık havada sabahlayan Suriyeli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp