ŞİMŞEK; “ Gelecek seçimde milletvekili adayıyım”

admin

MHP Edirne İl Başkanı Dr. Gürsel  Şimşek  parti çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Ekim ayında yaptığı toplantılarda Türkiye genelinde olağan kongre kararını aldı ve bu kongrelerinde 17 Kasımdan itibaren bütün Türkiye de başlamasına karar verildi. Bu vesileyle 17 Kasım ile Ocak ayı arasında Edirne de bütün ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız.  9 tane ilçemiz var. Bununla ilgili şimdi çalışmaları yürütüyoruz. Akabinde de Ocak ayının sonuna doğru ya da Şubat ayının içerisinde ilk kongremizi yapıp Edirne de 11. Olağan kongreyi böylece tamamlamış olacağız. Edirne genelinde ilçelerimizi yeni ilçe başkanlarımıza veya mevcutlara genişletilmiş, zenginleştirilmiş kadrolarıyla teslim edeceğiz. Edirne de bu böyle oldu çok değerli çok genç pırıl pırıl Edirne’nin içinden bir kadro hareketine başlandı.

GÜRSEL ŞİMŞEK (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bu kadro hareketine ilçe başkanlıkları aday oluyor. Biz de onları destekliyoruz. Bu vesileyle genel seçimlere çok daha kuvvetli bir teşkilatla hazırlanmış durumda olacağız. Seçim yükünü sırtlayabilecek güçte kadrolar oluşturulacak. Şu anda yaptığım çalışma bundan ibaret. Bu kongre dönemleri çekişmeli geçiyor.   İç muhalefet hesaplaşması ve ben daha iyi yönetirim iddiası ile aday olunduğu dönemler oluyor. Bu kongreyi sorunsuz geçirmeye gayret ediyoruz. Biz de tabi ki yıllardan beri il başkanlığı yapan bir kişi olarak, geçmişten gelen tecrübelerimizi kullanarak sağlıklı bir şekilde kongrelerimizi yürütmeye gayret ediyoruz.  Bunun akabinde de 7 Haziran da genel seçimlerimiz var. Genel seçimler için hazırlık aşamasına geçeceğiz. İnşallah Aralık ayında merkez teşkilatımızın kongresini yaparak kongre sürecine başlayacağız. 3-4 gün arayla Aralık ayının sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Ocak ayının ilk haftasına da 1-2 ilçemiz kalabilir.

GÜRSEL ŞİMŞEK (2)

 

 

 

 

 

 

 

Bu 2. Dönem il başkanlığımdı. 1.Dönem il başkanlığımı da 2009 senesinde seçimde sandıkta seçim zaferi kazanarak elde etmiştim. 2009-2011 yılları arasında görevimi layıkıyla sürdürdüm. Daha sonra Milletvekili adayıydım. 2013 Yılında atama ile il başkanı oldum. Ben partimin içinden gelen biriyim. Memuriyetimden istifa etikten sonra yaklaşık 15 yıldır Edirne il teşkilatında çaba ve gayret gösteriyorum.2002-2007-2011 senelerinde milletvekili adayıydım. Edirne de milletvekili olma şansını yakalayamadım. Ama benim bu iddiam hiçbir zaman bitmedi. Ve çizgimizden hiçbir zaman ,hiçbir şekilde kopmadan bugünlere kadar geldik. En son 30 Mart 2014 seçimlerinde beklenmeyen ama partimiz adına zafere ulaşan bir oy grafiği belirledik. İlk defa böyle bir oy aldık %19,5 gibi yani 51 bin 681 oydur.2015’ de yapılacak seçimlere de bu oy büyük bir ışık olmuştur. Bu oy miktarı ile Edirne deki tek galip Milliyetçi Hareket Partisiydi. 30 Mart seçimlerinde. Partimizden de Milletvekili olma şansım yükselmiş oldu. Ama tabi ki bizim oyumuz 51 bin 681 oyu 2 ye katlamaktır. Bende bu il kongreleri sonucunda görevimi bırakacağım. Benimde hedefim milletvekili adayı olmak. Davasının arkasında olan bir kişi olarak umuyorum ki bu değerlendirilecektir” dedi.

GÜRSEL ŞİMŞEK (4)

 

 

 

 

 

 


GÜRSEL ŞİMŞEK (3)

 199 total views,  2 views today

Next Post

Şahin, Yıldırım Kadın Gelişim Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Türkiye Roman Hakları Forumu Başkanı Bahattin Ulusoy’un daveti  üzerine  Yıldırım Kadın Gelişim Merkezine giderek incelemelerde bulundu.               İl Müftüsü Emrullah Üzüm, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan ve İl Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran Balı ile birlikte Yıldırım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp