Sınır Kapıları Normale Döndü

admin

Bilgisayar altyapılarında yapılan çalışma nedeniyle 7 saatliğin, yolcu araçları ve TIR gümrük işlemlerine kapanan Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 6 gümrük kapısı normale döndü. Sabah saat 06.00’dan itibaren 6 gümrük kapısında da gümrük işlemleri başlarken Kapıkule Gümrük Sahası’nda 10 kilometrelik TIR kuyruğunu olduğu gözlendi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Dereköy, Pazarkule ve Uzunköprü Gümrük Sahaları’nda 20 Kasım Salı gecesi saat 23.00’te başlattığı bilgisayar altyapılarında çalışma, bu sabah saat 06.00 sıralarında sona erdi. 7 saatlik çalışmanın ardından Avrupa’nın en büyük kara sınır kapısı olan Kapıkule Gümrük Sahası’nda hayat normale dönerken TIR kuyruğunun kilometrelerce uzunlukta olması, TIR sürücülerini isyan ettirdi.

TIR SÜRÜCÜLERİ İSYANDA
Yüklediği malı İtalya’ya yetiştirecek olan TIR sürücüsü Muammer Çolak, 48 saattir sırada olduğunu belirtti. Elinde 30 araç olduğunu ve daha 8 saat sırada beklemek zorunda olacağını ifade eden Çolak, “Bize hiçbir açıklama yapılmadı. Neden, neyi bekliyoruz? Ne zaman hareket edeceğiz? Bir şoförün belirli bir saat dayanma gücü var. Bizim şimdi dermanımız kesildi” dedi.
Bir başka TIR sürücüsü Yalçın Ataseven ise Pazar sabahından bu yana yolda olduğunu kaydederek, “Bizim çilemiz ne zaman bitecek? Bize kim yardım edecek. 3 kuruş ekmek parası için yola çıkıyoruz 3 gündür sırada bekliyoruz” diye isyan etti.
Diğer yandan gümrük memurlarının 7 saatlik arayı kapatmak için çalışma hızlarını iki katına çıkardığı belirtilirken Kapıkule Gümrük Sahası’ndaki kuyruğun 10 kilometre olduğu gözlendi.

 135 total views,  2 views today

Next Post

Esnaf Oda Temsilcileri Biraraya Gelip Sorunlarını Tartışıyor

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kredi ve  Kooperatifinde   toplanan İlçe oda temsilcileri ortak sorunlarını tartışıyor. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve kefalet Kooperatif yönetim Kurulu  Başkanı Ayhan Can  ile  Lalapaşa Esnaf  ve Sanatkarlar Kredi ve  Kooperatifi Başkanı Bülent Baştürk ve Lalapaşa  Demirköy Muhtarı ayni zamanda  Lalapaşa Süt Üreticileri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp