Sınırda Kaçağa Geçit Yok

admin

Kapıkule Gümrük Sahası’nda yılın son günlerinde meydana gelen olaylarda 284 bin TL’lik kaçak eşya yakalandı. Yakalanan eşyalar arasında ayakkabı, ilaç, televizyon, cep telefonu, içki ve filtreli sigara kâğıdı bulunuyor.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 2012’nin son günlerinde yaptığı kontrollerde çok sayıda kaçak eşya yakalandı. Ekipler, 29-31 Aralık tarihleri arasında meydana gelen 5 ayrı olayda 284 bin TL’lik kaçak eşya ele geçirdi.

VİSKİ, CEP TELEFONU VE TELEVİZYON

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule TIR ve Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü personeli tarafından yapılan araştırmalarda İngiltere’den ve Türk uyruklu F. S.’nin kullandığı araçta 120 bin TL değerinde viski, cep telefonu ve televizyon; Almanya’dan gelen ve Türk uyruklu A. U.’nun kullandığı araçta değeri 20 bin TL olan 900 bayan ayakkabısı ele geçirildi.

TIBBİ İLAÇ VE İÇKİ

Almanya’dan gelen ve Türk uyruklu O. Y.’nin kullandığı Türk plakalı bir başka araçta 125 bin TL değerinde 2 milyon 100 bin tane filtreli sigara kâğıdı yakalanırken Suriye uyruklu M. K.’nin kullandığı Bulgar plakalı araçta ise 15 bin TL değerinde 315 kutu tıbbi ilaç ele geçirildi. Ayrıca Türkiye’ye giriş yapan bir yolcu otobüsünün bagaj kontrolünde Ç. Y. Ve M. Y. İsimli yolculara ait olduğu öğrenilen bavullarda 4 bin TL değerinde 94 adet içki ele geçirildi.

5 farklı konuyla ilgili olarak F.S., A.U., O.Y., M.K., Ç.Y. ve S.Y. isimli 6 şahıs, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi

.

 195 total views,  8 views today

Next Post

UZMAN “Bu Yıl Yapılacak Çok İşimiz Var”

Lalapaşa Belediye Başkanı Ali Osman Uzman bir  yıl yapılan çalışmaları değerlendirdi. 2012 yılını dolu dolu geçirdiklerini  ve ilçeye hizmeti sürdürdüklerini  belirten Uzman şunları kaydetti” Bir  yılı daha geride bırakıp yeni bir yıla girdik. 2013 yılının ülkemize ,bölgemize ve İlçemize  sağlık.barış.huzur dolu bir  yıl olmasını dilerim.3013 yılının da  bir önceki yıl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp