Sırtına Sardığı Uyuşturucularla Sınırda Yakalandı

admin

       İpsala Sınır Kapısından Giriş Yapan Yolcu Otobüsünde Yolcu Olarak Bulunan Şahsın Sırtına Sarılı 3 Kilo Uyuşturucu Hammaddesi Ele Geçirildi

 

İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapan Yunan plakalı yolcu otobüsünde bulunan Bulgar uyruklu şahsın sırtına sardığı uyuşturucu hammaddesi ele geçirildi. Ele geçirilen 3 kilo 20 gram ağılığındaki AM2201 adı verilen uyuşturucu hammaddesinden 1 ton sentetik esrar yapılabileceği öğrenildi.

Türkiye’ye giriş yapmak üzere İpsala Gümrük Sahasına gelen Yunanistan plakalı yolcu otobüsünde Gümrük ve Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlükleri ekipleri tarafından şüphe ve risk analizleri çerçevesinde operasyon yapıldı.

Yapılan operasyonda, otobüste yolcu olarak bulunan Bulgaristan uyruklu K.K.A.’nın yapılan üst aramasında sırtına bantla sarılı vaziyette üç paket halinde toplam 150.000,00 TL değerinde daralı ağırlığı 3 kilo 20 gram gelen ve bugüne kadar Gümrüklerde yakalanan en yüksek miktar olan AM2201 adlı uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

AM2201 kısa ismi ile bilinen sentetik kannabioidler, Bakanlar Kurulu Kararı ile 2313 sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkındaki Kanun hükümlerine tabi tutulan, sentetik esrar yapımında kullanılan bir uyuşturucu maddedir. 3 kg AM 2201’den 1 ton sentetik esrar yapılabilmektedir.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan K.K.A adli makamlara sevk edildi.AW000310

 239 total views,  2 views today

Next Post

Bulgaristan’ın Yambol Şehri Nefes Aldı

Bulgaristan’ın Yambol şehrinde her yıl geleneksel olarak kutlanmakta olan Kukerlandia Maske Festivali’ne Edirne Belediyesi 22. Nefes Modernize Halk Dansları Topluluğu damgasını vurdu. 26 Şubat-02 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen maske festivaline bu yıl Türkiye’den 22. Nefes Modernize Halk Dansları Topluluğu katılırken, Endonezya, Polonya, Makedonya, Romanya’nın yanı sıra Bulgaristan’ın çeşitli kentlerinden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp