ŞOF- DER Başkanı’ndan Sürücülere Önemli Duyuru

admin

Erbey “Şoför arkadaşlarımızın trafik kurallarını ihlali durumunda  yüksek miktarda para cezaları  uygulanacak. Halkın can ve mal güvenliği dikkate alınarak şehir içi hız limitlerinin aşılmaması gerektiği  dikkate alınmalı. Korsan taksicilik yapanların para cezaları arttırıldı” dedi    

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey KILIÇ yaptığı açıklamada; Edirne’de faaliyet gösteren Minibüs ve Taksileri kullanan araç şoförlerinin halkımıza hizmet verdiklerini ve bu konuda büyük sorumluluk taşıdıklarını belirterek, Araçlarına binen müşterilere nasıl daha iyi hizmet verebiliriz anlayışıyla hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

Açıklamasında  Şoförlerin Kanunlar ile belirlenmiş Trafik yasak ve kısıtlamalarına riayet etmelerinin önemine değinen KILIÇ, şehir içi hız limitlerine uyulmasının halkın can güvenliği açısından önemli olduğunu kaydetti, 2013 yılı için belirlenmiş olan hız sınırlarını %10 dan %30’a kadar aşan sürücülere 166,00 TL. ,%30’dan fazla hız sınırını aşan sürücülere  343,00 TL. para cezası uygulandığını kaydetti Kılıç, geriye doğru bir yıl içerisinde hız sınırlarını 5 defa ihlal ettiği tespit edilen sürücülerin belgelerinin bir yıl süreyle geri alındığını, aynı şekilde kırmızı ışık ihlalinde de bu cezanın geçerli olduğunu kaydederek,  şoförleri ceza almamaları konusunda uyarıda bulundu.

KORSAN TAKSİLERE DİKKAT,!

Diğer önemli bir husus olan; Korsan taşımacılığı konusuna da dikkat çeken Başkan KILIÇ,yasal yollardan kazanç sağlayan, yaptığı  mesleği ile evini ailesini geçindiren taksici esnafının korsan taksiler ile taşımacılık yapan kişilerce mağdur edildiklerini, bu konuda araçları,motorlu araç tescil ve trafik belgesinde gösterilen amacın dışında kullanılmasının ve sürülmesine izin verilmesi halinde 700,00 TL.  ayrıca  bağlı olduğu Belediyeden izin veya ruhsat almaksızın,Belediye sınırları içinde ticari amaçlı yolcu taşımanın 2102,00 TL. cezası bulunduğunu, Yetkililerce  tespit edilmesi halinde 60 gün süreyle araçların  trafikten men edilebileceğini belirterek, Bu konuda   denetimlerin arttırıldığını  ifade etti.

KORSAN TAKSİDEN YARARLANANLARA DA CEZA GELİYOR

Erbey, “Halkımızın ulaşımlarını sarı renkte ve üzerinde taksi yazısı bulunan ticari araçlar ile yapmalarının güvenlikleri için önem taşımaktadır, Ayırıcı bu işareti bulunmayan ve ilgili Belediyeden izin veya ruhsat almadan faaliyet gösteren araçlardan taşımacılık hizmeti alanlara da  233,00 TL. ceza uygulandığı hatırdan çıkarılmamalıdır.Halkımız korsan araçlara itibar etmemeleri kendi yararlarınadır” değerlendirmesi yaptı. z miyR� op�8���span>

 

     Böyle  kutsal ve köklü  bağlılığı  bir günle  nasıl sınırlandırabiliriz. Sevdiklerimize  seni sadece 14 şubat sevgililer gününde seviyorum. O gün sevgililer günüdür bu yeterli  denilebilir mi?

   Aslında bu ve benzeri günler tüketim toplumu yaratmak için yaratılan suni kutlama günleridir. 

O günlerde her yaşta her konumda  insanlar için sevgililer güne hediyeleri pazarlanır.

Bu güne ilgi duyanlar maddi imkanlarını zorlayıp sevgilisine  hediye almak zorunda kalır.

      Sevgililer gününde hediye alıp “seni seviyorum”  demek ne kadar gerçekçi olur. Aslına bakılırsa  eşler arasındaki sevgi  günler aylar ve yıllarla sınırlanmamalı ömür süresince  devam etmeli  ve   bir gün ve  o gün  alınacak bir hediye ile sınırlı kalmasına izin verilmemeli. Sevgiyi böyle küçük kalıplara sığdırma çabası kalıcı sevginin de zedelendiğini görüyoruz.

Şöyle bir hatırlayalım eski sevgi dolu film ve şarkıları günümüzün  şarkı ve filmlerinde görmeniz mümkün mü? Onun için o güçlü sevgiyi çağrıştıran nağmeler aradan uzun  yıllar geçmesine karşın insanlarımız  bu şarkıları zevkle dinliyor ve o günün  zor koşullarında siyah beyaz  çekilen  ve doğal abartısız aşkı yansıtan  filmlerini bugün dahi  zevkle   izliyor.

      Bunun yanında  yeni çıkan şarkı ve türkülerimizin ömrü  en çok birkaç ay ve bir yıl ile sınırlı olmuyor mu? Onun için e ki yılları hatırlayanlar en çok kalıcı sevgi ve saygıların özlemini duyarlar. O günlerin hatıralarını yansıtan şarkılarını dinlemekten zevk alırlar.

   Ticari amaç haline getirilmek istenen böyle özel kutlama günlerimiz  toplumumuzca da   ilgi görmektedir.Bu günlerde  sevdiklerine hediye almak gelenek haline gelmiştir.

     Dünyaca kutlanan bu günün tüm sevgilerin dostlukların kalıcı hale gelmesi için zemin oluşturması dileklerimle herkesin segililer gününü kutlarım

DSC_9501

 

 237 total views,  2 views today

Next Post

Recep Gürkan'dan Bakan Yıldırıma Soru Önergesi

Edirne milletvekili Recep Gürkan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a soru önergesi verdi; Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, Enez Keşan Karayolunu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM’a sordu. İpsala Enez yolunun tamamlanmasının ardından Enez Keşan yolunun hayata geçirilmesi bölgemiz için büyük önem arz etmektedir diyen Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN’ın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp