ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI ALİ ŞAHİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI.. “Bende eşitlik, adalet ve doğruluk vardır. Bunun haricinde hiçbir şey yapmam”

admin

16 Ocak Tarihinde gerçekleşecek olan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulunda Mevcut Başkan Ali Şahin Yönetim Kurulu Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı. Lalezar Restauran’ta düzenlenen Adaylık açıklamasına çok sayıda üye ve Oda Başkanları Şahin’e destek vermek için katılım sağladı.

Yeniden aday olması için çok yoğun bir talep be büyük destek olduğunu ifade eden Şahin; Başta Personelimizin maaşları olmak üzere Federasyon Katılım payı, Vergi, SGK gibi tüm borçları ödeyerek, esnafı barıştırdık, Kardeş gibi yaşamasını bildik. Biz bu odayı bu süreçte bu hale getirdik. Kim seçilişe seçilsin hiçbir yönetici bulunduğu makamı, bulunduğu kuruma zarar vermemesi gerekir.  Bu yolda kendinden feragat edeceksin, personel edecek, yönetici edecek, ama kurum batmayacak. Bunu çok net söylüyorum. Biz bu çizgide aldığımız bayrağı taşıdık ve bu günlere getirdik.” dedi.   

“Bende eşitlik, adalet ve doğruluk vardır. Bunun haricinde hiçbir şey yapmam”

  Taşımacı sektörünün birbirine sahip çıkması gerektiğine vurgu yapan Şahin; “Sorunlarımız ortak, biz birbirimize sahip çıkacağız. Siz benim yanımda olacaksınız. Bende sizin arkanızda olacağım. Ne gerekiyorsa hepsini yapacağım. Buradan bunun sözünü veriyorum. Daha önce yaptığım gibi bundan sonrada daha güzel şeyler yapacağıma inanın. Bende eşitlik, adalet ve doğruluk vardır. Bunun haricinde hiçbir şey yapmam.” dedi.  

“Herkesin gönlünde bir aslan yatar.”

16 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşecek olan Olağan Genel Kurula herkesin aday olabileceğini de ifade eden Şahin; “Herk kişi aday olabilir, Her adaya Lütfen saygılı davranalım. Düzgün cevaplar verelim.   Herkesin gönlünde bir aslan yatar. Hiçbir problem yok.  Ben kimseye gönül koymuyorum. Ama yapılan hizmetleri herkes görüyor. Edirne küçük yer. Kimin ne yaptığı ortada. Ben söylediklerimin arkasındayım. Bana sahip çıktığınız ve bugün bu salonu doldurup destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi.  

“FEDERASYON BAŞKANIMIZIN DESTEĞİNİ ALDIK”

  Odanın bugüne kadar yapmış olduğu hizmetleri ve çalışmaları açıklayan Başkan Şahin; “1200’ye yakın üyemiz var. Her üyenin aday olma hakkı vardır. Tabi aday olmak bazı şartları gerektirir. Bizde yönetim ve denetim kurulu olarak bir toplantı yaptık ve arkadaşlarla bir dönem daha yapalım kararını aldık. Tabi bununla da yetinmedik. Bizim Birlik ve Federasyon başkanımız var. Onlardan da görüş alalım dedik.  İlk olarak Federasyon Başkanımız Fevzi Apaydın’a hep beraber gittik. Genel başkanımızdan olumlu izlenimler aldık. Bize söylediği; “Seni 4 yıldan bu yan seni gözlemledik. Bir hata yapmadın. Bu esnafa sahip çıktın. O yüzden bizim için bir sıkıntı yok. Yolun açık olsun kardeşim”. dedi ve bütün esnafa selamları var.” dedi.

“KATILIM PAYI BORCU ÖDENDİ”

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın federasyona 122 bin lira katılım payı borcu olduğunu ve bunun  büyük bir bölümünün Federasyon Başkanımız Fevzi Apaydın tarafından silindiğini (hibe edildiğini) ifade eden Şahin; “Odamızı borçsuz bırakmak istediğimizi federasyon başkanımıza ilettik ve  50 bin TL  ödeyerek kalan bakiyenin de Başkanımız tarafından silinmesi suretiyle bu borç ödenmiştir. Böylece bundan sonraki yönetime borç bırakmamış olduk.” dedi.  

“ŞOF-DER’İN HİÇBİR YERE BORCU KALMAMIŞTIR” 

Özel Edirne Şoförler Derneği Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu ile ilgili çeşitli sıkıntılar olduğu yönündeki haberlere de açıklık getiren Şahin; “Bu sorunun gerek personelle gerekse bazen kursiyer bulamamakla alakalı olduğunu tespit ettik. Ama sağ olsun ekibim, sizler de dahil bu konuda ciddi katkılarda bulundunuz. Şu anda Kursun SGK, Vergi Dairesi ve Odaya da çok şükür borcu yoktur. Kursu da normal işleyiş haline getirdik. İleriki dönemde de Allah izin verirse daha güzel işlere hep birlikte sizin desteğinizle imza atacağız.” dedi.  

“ODANIN ARAÇ FİLOSUNU YEBİLEDİK.”

Odanın Araç filosunu da yenilediğini ifade eden Başkan Şahin; “Odamızda 2 tane araba değiştirdi. Bir tane Otobüs aldık. Bunlarla ilgili İş Bankasından kredi kullandık. Bu kredilerin hepsi günü gününe ödenmektedir. İnşallah önümüzdeki dönem yine birlikte olursak araçların hepsini sıfırlayacağız.” dedi.

Odaya bağlı 14 personelin görev yaptığını ifade eden Şahin; “Personelimizin maaşları her ay gününde ödenmektedir. Biz bu odayı bu süreçte bu hale getirdik. Kim seçilişe seçilsin hiçbir yönetici bulunduğu makamı, bulunduğu kuruma zarar vermemesi gerekir.  Bu yolda kendinden feragat edeceksin, personel edecek, yönetici edecek, ama kurum batmayacak. Bunu çok net söylüyorum. Biz bu çizgide aldığımız bayrağı taşıdık ve bu günlere getirdik.” dedi.

Adaylık açıklamasının ardından Salonu dolduran Yüzlerce üye ile Başkan Şahin, Edip Akbayram’ın Güzel Günler Göreceğiz” şarkısını hep birlikte söyledi.  

 2,605 total views,  59 views today

Next Post

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Trafik Kazası Geçirdi.

İl Başkanları Toplantısına Katılmak için Ankara’ya kendi otomobiliyle hareket eden DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda,  Kuzey Marmara Otoyolunda Trafik kazası geçirdi. Edirne – İstanbul istikametinde meydana gelen olayda,  İl Başkanı Dr. U. Kerem Arda yönetimindeki 34 UKA 22 plakalı araç, yol üzerinde yaşanan başka bir kaza nedeniyle, […]