dav

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, Türkiye’nin komşu ülkelerinde görülen Korona Virüsüne karşı tedbirlerin alınmaya devam ettiğini ifade ederek, Edirne’de bütün Taksi Durakları ve Ticari Taksilerin dezenfekte edildiğini söyledi. Edirne Belediyesi Önderliğinde gerçekleşen çalışmalarda, Koronavirüsüne karşı 513 taksi, 234 minibüs ve 58 taksi durağının ilaçlandığını söyledi. Şahin konuşmasında ; “Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın desteği ile bu çalışmalar aralıksız olarak devam edecektir. Halkımızın sağlığı için hijyene ve temizliğe büyük önem veriyoruz. Bu konuda tüm tedbirlerimizi büyük bir titizlikle alıyoruz. Halkımız Toplu taşıma araçları ve ticari taksileri gönül rahatlığı ile kullanabilir” dedi.

Valilik ve Emniyet kararıyla Karaağaç bölgesi ve Pazarkule sınır kapısına ticari taksilerin mülteci taşımasının yasaklandığını ifade eden Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin,

“Karaağaç bölgesine ve Pazarkule’deki sınır kapısına taksici arkadaşların mülteci taşıması yasaklandı. Şu anda bölgeye dışarıdan gelen mülteciler kabul edilmiyor. Valilik ve Emniyetin talimatıyla. Biz de esnafımızı bilgilendirdik. Şu anda Karaağaç bölgesine herhangi bir mülteci taşımak yasak” dedi.

Oda Başkanı Şahin, Edirne’de Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ulaşım araçları ile ticari taksilerin dezenfekte edileceğini belirterek, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın bu konuda şoför esnafına yardımcı olduğunu, ilaçlamalardan herhangi bir ücret alınmayacağını söyledi.

Şahin, “Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın verdiği talimatlar doğrultusunda hem toplu ulaşımda hem servis araçlarında hem de ticari taksilerde belediye ekipleri tarafından bugünden itibaren 10-15 gün boyunca ilaçlamalar yapılacak. Bu yapılan dezenfektenin herhangi bir insan sağlığına zararı yok. Belediye Başkanı bu konuda esnafımıza yardımcı olarak herhangi bir ücret de talep etmeyecek. En önemli şey sağlık. Şu anda şehrimizde sık sık yaşadığımız  mültecilerle ilgili devletimizin ve valiliğin bize verdiği talimatlarla biz de taksicileri ve toplu taşımadaki arkadaşlarımızı uyarıyoruz. Sağlık yönünden de böyle bir çalışma olması hem esnaf hem de vatandaşlarımız için iyi olduğunu düşünüyoruz. İnşallah en kısa zamanda tekrar normal şekle dönmesini temenni ediyoruz” dedi.