ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI ALİ ŞAHİN YÖNETİM VE DENETİM KURULUNU TANITTI

admin

16 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşecek olan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kuruluna aday olduğunu açıklayan mevcut Başkan Ali Şahin basın toplantısı düzenleyerek yeni dönemde birlikte görev yapacağı Yönetim ve denetim kurulunu basın mensuplarına tanıttı. 16 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşecek olan Genel Kurula kendisiyle birlikte 3 kişinin aday olduğunu açıklayan Şahin; Aday olan diğer arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Biz çalışmalarımıza 15 gün önce başladık. Kendi Yönetim ve Denetim kurulunu sizlere tanıtmak istiyorum.” dedi. Güçlü isimlerle Yeni döneme hazır oldukları mesajını veren Şahin; “Her gruptan listemize arkadaşlarımızı dahil ettik. Biz başkaları gibi en son gün “Gel beraberiz” deyip son dakikada “Seni alamıyorum” demeyiz. Biz söz verdiğimiz şeyin arkasındayız. Bu arkadaşlarımızla beraber önümüzdeki dönem için adayız. İnşallah tabii ki bu üyelerin vereceği bir karardır. Hayırlısı neyse o olsun. Diğer aday 2 arkadaşıma da başarılar diliyorum. Benim ilkem şudur, Ben hiç kimseye sataşmam. Kimsenin de özel hayatınla, işlerinle, yaptığı işlerle ilgili bir eleştirimde yok. Biz kendimizi anlattık. Yine anlatmaya devam edeceğiz. Ben 3,5 yıl önce oda başkanı oldum. Önümüzdeki seçimde de aday olan Erdal arkadaşımla yarıştık. Çok az bir farkla seçimi kazandık. Oda da çeşitli sıkıntılar vardı. Başta Personelimizin maaşları olmak üzere Federasyon Katılım payı, Vergi, SGK gibi tüm borçları ödeyerek, esnafı barıştırdık, Kardeş gibi yaşamasını bildik. Biz bu odayı bu süreçte bu hale getirdik. Kim seçilişe seçilsin hiçbir yönetici bulunduğu makamı, bulunduğu kuruma zarar vermemesi gerekir. Bu yolda kendinden feragat edeceksin, personel edecek, yönetici edecek, ama kurum batmayacak. Bunu çok net söylüyorum. Biz bu çizgide aldığımız bayrağı taşıdık ve bu günlere getirdik. “1200’ye yakın üyemiz var. Her üyenin aday olma hakkı vardır. Tabi aday olmak bazı şartları gerektirir. Bizde yönetim ve denetim kurulu olarak bir toplantı yaptık ve arkadaşlarla bir dönem daha yapalım kararını aldık. Tabi bununla da yetinmedik. Bizim Birlik ve Federasyon başkanımız var. Onlardan da görüş alalım dedik. İlk olarak Federasyon Başkanımız Fevzi Apaydın’a hep beraber gittik. Genel başkanımızdan olumlu izlenimler aldık. Bize söylediği; “Seni 4 yıldan bu yan seni gözlemledik. Bir hata yapmadın. Bu esnafa sahip çıktın. O yüzden bizim için bir sıkıntı yok. Yolun açık olsun kardeşim”. dedi


“ŞOF-DER’İN HİÇBİR YERE BORCU KALMAMIŞTIR”
Özel Edirne Şoförler Derneği Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu ile ilgili çeşitli sıkıntılar olduğu yönündeki haberlere de açıklık getiren Şahin; “Bu sorunun gerek personelle gerekse bazen kursiyer bulamamakla alakalı olduğunu tespit ettik. Ama sağ olsun ekibim, sizler de dahil bu konuda ciddi katkılarda bulundunuz. Şu anda Kursun SGK, Vergi Dairesi ve Odaya da çok şükür borcu yoktur. Kursu da normal işleyiş haline getirdik. İleriki dönemde de Allah izin verirse daha güzel işlere hep birlikte sizin desteğinizle imza atacağız.” dedi.
“ODANIN ARAÇ FİLOSUNU YEBİLEDİK.”
Odanın Araç filosunu da yenilediğini ifade eden Başkan Şahin; “Odamızda 2 tane araba değiştirdi. Bir tane Otobüs aldık. Bunlarla ilgili İş Bankasından kredi kullandık. Bu kredilerin hepsi günü gününe ödenmektedir. İnşallah önümüzdeki dönem yine birlikte olursak araçların hepsini sıfırlayacağız.” dedi.
Odaya bağlı 14 personelin görev yaptığını ifade eden Şahin; “Personelimizin maaşları her ay gününde ödenmektedir. Biz bu odayı bu süreçte bu hale getirdik. Kim seçilişe seçilsin hiçbir yönetici bulunduğu makamı, bulunduğu kuruma zarar vermemesi gerekir. Bu yolda kendinden feragat edeceksin, personel edecek, yönetici edecek, ama kurum batmayacak. Bunu çok net söylüyorum. Biz bu çizgide aldığımız bayrağı taşıdık ve bu günlere getirdik.” dedi.

Toplantının sonunda Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, Yönetim ve Denetim Kurulu hep birlikte basına hatıra pozu verdi.

 556 total views,  34 views today

Next Post

İBA; “YENİ EKONOMİ BÜYÜME MODELİNİ VATANDAŞLARIMIZA AKTARACAĞIZ.”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İBA, Edirne’nin tüm AK Parti İlçe Başkanlarını kapsayan bir toplantı gerçekleştirdi.AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İBA, Edirne’nin Merkez dahil olmak üzere 9 ilçesinin tamamında AK Parti İlçe Başkanlığı görevi yürüten parti başkanlarıyla İl Başkanlık Binasında bir toplantı gerçekleştirdi.Havsa İlçe Başkanı Haluk Savaştürk, Keşan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp