ŞÖFÖRLER ODASI SEÇİMİNDE ALİ ŞAHİN GÜVEN TAZELEDİ

admin

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 31. Olağan Genel Kurulu ETSO Toplantı salonunda gerçekleşti.

1092 üyenin kayıtlı olduğu ve 855 üyenin oy kullandığı ve 2 oyun geçersiz olduğu seçime beyaz liste ile giren Erdal Çağlayan 262 oy, Mavi liste ile seçime giren Hakan Giyik 267 oy, Kırmızı liste ile giren mevcut başkan Ali Şahin ise 324 oy alarak seçimi kazanan taraf oldu.

Seçim sonunda adaylar Ali Şahin’i tebrik ederek başarılar diledi.

“HEPİNİZİN BAŞKANIYIM.”

Seçim sonucunun ardından kürsüye çıkıp bir konuşma yapan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf odası Başkanı Ali Şahin; “Çok güzel bir genel kurul geçirdik. Hepinize teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. Seçim bitti. Büyükler böyle der. Geçim başladı. Hiç problem yok. Ben hepinizin başkanıyım. Hepinizle beraber tekrar görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Teşekkür ederim.” Dedi.  

 Yaklaşık olarak  1092 üyenin kayıtlı olduğu Oda Seçiminde 3 adayın yarıştığı kongreye Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, Pazarcılar Odası Başkanı Şeref hasır, Terziler Odası Başkanı Hakan Fındık, Berberler Odası Başkanı Selçuk Gül, Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, STK ve Oda yöneticileri, oda üyeleri katıldı.

Mavi liste İle Hakan Giyik, Beyaz Liste ile Erdal Çağlayan, Kırmızı liste ile Ali Şahin’in yarıştığı Genel Kurulda Divan Başkanlığına Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz seçildi.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası mevcut başkanı Ali Şahin’in selamlama konuşmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan kongrede ilk olarak gündem maddeleri okundu. Ardından Yönetim kurulu faaliyet raporu, Denetim kurulu raporları, Bilanço Gelir-Gider hesapları sırasıyla okunarak oy birliği ile kabul edildi. Ardından Yönetim ve Denetim kurulunun ayrı ayrı ibrası gerçekleşti. Daha sonra Huzur akları ve konaklama ücretlerinin tespit edilmesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

Seçime giren 3 aday aralarında kura çekilişi yaparak konuşma sırasını belirledi. İlk konuşmayı seçime Mavi liste ile giren Hakan Giyik yaptı. Giyik konuşmasında;  “Seçim çalışmalarımızda tüm üyelerimizi ziyaret ettik ve çok üzücü olaylarla karşılaştık. Üyelerimizin ilgisiz olduğunu gördük. 4 yıl boyunca bu makamda başkanlık yapan mevcut başkan arkadaşımız 4 yılın sonunda üyelerine seçimde destek verin diye gitmiş. Bizim böyle bir derdimiz asla olmayacak. Biz sizlerin ne derdi ve sıkıntısı olursa olsun daima yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bize görev verildiği takdirde birkaç içerisinde bunu herkes fark edecektir. Gücümüzü doğru yerde kullanır ve doğru isteklerde bulunursanız inanın yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.  Bizde bu güce sahip Edirne’nin en büyük odası konumundayız. Bakın bu yıl Genel seçimler var. 2023 yılında da Yerel seçimler olacak. Edirne’nin Bütün yada Büyük Şehir olma ihtimali yüksektir.  Ben 7,5 sene Meclis üyeliği ve beraberinde Meclis komisyon üyeliği yaptım. Komisyona yada meclise esnafımızla alakalı ne geldiyse onayladım ve karşı çıkmadım. Hangi esnaf grubu olursa olsun mecliste veya komisyonda daima onları savunmuşumdur.” dedi.

Adından seçime Beyaz liste ile giren Erdal çağlayan konuştu. Çağlayan konuşmasında; “Ben bu kürsüye 2010 yılında gerçekleşen seçimde ilk defa çıktım. Her zaman eksiklerimizi anlattık. Eleştirilerimizi yaptık. Tabi bunlar tamamen mesleki eleştirilerdi. Mesela ben bazen eleştirdiğim zaman Erdal ETUS’çu düşmanı dediler. Ben aslında her zaman bu ayrımcılığı eleştiriyordum. Bakın Belediye  Meclisinde  30 tane meclis üyesi var ve 5 tanesi ETUS’çu, niye bunların içinde Taksici veya Kamyoncu yok.  Bunun gibi birçok şeye değinmek istiyorum ama, tansiyonu da yükseltmek istemiyorum. Edirne küçük yer. Hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Edirne’de taksici esnafının bu seviyelere gelmesinde çok büyük katkılarımın olduğunu düşünüyorum. Ben sorumluluktan kaçmam her zamanda sorumluluk almayı seven bir insanım. Bizim camiayı Şoförler Odası yönetimi hiçbir zaman ciddiye almazken şu an vazgeçilemez bir hale geldi. Kimseden maddi bir çıkar beklemeden benim bu camiaya yaptıklarım küçümsenebilir mi? 26 yıllık meslek hayatımın verdiği onurla ve hür irademle adayım dedim.  Beni bilen biliyor, niyetimiz halis Bizim bu süreçte başımız dik, çizgimizi ve duruşumuzu bozmadan hiçbir siyasi partinin etkisine girmeden, denetimimizi bayanlara teslim ederek, güvenilir yönetim, şeffaf denetim sloganıyla bu yola çıktık.” dedi.

“KİM SEÇİLİRSE ONUN ARKASINDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ.”

Daha sonra seçime Kırmızı liste ile giren Ali şahin konuştu. Şahin konuşmasında; “2018 yılında girdiğimiz seçimi 14 oyla kaybeden Erdal arkadaşımız elimizi sıkıp hayırlı olsun dedi. Bunu herkes yapamaz. Hakan Giyik arkadaşımız ise  o süreçte maestro gibi çalıştı. Başkan olmamda en büyük pay sahibi Hakan Giyik’tir. Ona da buradan teşekkür ediyorum. Bu bir genel Kurul, bu bir savaş değildir. Biz yarışıyoruz. 2 adayda benim arkadaşımdır. İkisinin de ortak arkadaşlarımız çoktur. Genel Kurul bugün burada bitecek. Herkes oyunu özgürce kullanacak. Kimse kimsenin baskı yapmasına gerek yok. Ne olursa olsun, buradan sandıktan kim çıkarsa çıksın. O bizim bundan sonra başkanımızdır. Nasıl benim arkamda bugüne kadar devam ettiyseniz, bundan sonrada kazanan arkadaşımızın arkasında yürümeye devam edeceğiz. İkisi de tecrübeli arkadaşlarımızdır. Eksikleri olabilir. Benimde vardır, onlarında vardır. İki adayımızı da başarılar diliyorum. Genel Kurulumuza ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Daha sonra seçime geçildi.  1092 üyenin kayıtlı olduğu ve 855 üyenin oy kullandığı ve 2 oyun geçersiz olduğu seçime beyaz liste ile giren Erdal Çağlayan 262 oy, Mavi liste ile seçime giren Hakan Giyik 267 oy, Kırmızı liste ile giren mevcut başkan Ali Şahin ise 324 oy alarak seçimi kazanan taraf oldu.

Seçim sonunda adaylar Ali Şahin’i tebrik ederek başarılar diledi.

“HEPİNİZİN BAŞKANIYIM.”

Seçim sonucunun ardından kürsüye çıkıp bir konuşma yapan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf odası Başkanı Ali Şahin; “Çok güzel bir genel kurul geçirdik. Hepinize teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. Seçim bitti. Büyükler böyle der. Geçim başladı. Hiç problem yok. Ben hepinizin başkanıyım. Hepinizle beraber tekrar görüşmek üzere kendinize iyi bakın. Teşekkür ederim.” Dedi.  

 1,994 total views,  12 views today

Next Post

Evi yananlara CHP’den yardım

Geçtiğimiz günlerde Umurbey Mahallesinde çıkan yangında 4 ev kullanılamaz hale gelmişti. CHP Edirne Belediye Meclis Üyesi Ahmet Baran Yazgan, İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru ve gençlik kolları teşkilatıyla beraber, evleri yanan aileleri ziyaret ederek, yardımda bulundular.Geçtiğimiz günlerde yaşanan yangın Umurbey Mahallesi sakinlerinden 4 aileyi evsiz bırakmıştı. Kara kışta evsiz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp