SON DAKİKA…! Recep Gürkan’dan Şok açıklamalar…

admin

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana Edirne’de tarihe geçecek efsane projeleri hayata sokarak ilklere imza atan CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan hakkında yayınlanan video ile ilgili şok açıklamalar yaptı. Çekilen video kasetten geçen yılın Ağustos ayından bu yana haberi olduğunu, kaset için kendisine şantaj yapıldığını, 50 bin euro para istendiğini ve bunlara aldırış dahi etmeden boyun eğmediğini ifade eden Gürkan; “Eğer korkum olsaydı, abdestimden şüphem olsaydı, niyetimden kaygım olsaydı, o istedikleri tehdit ettikleri, şantaj yaptıkları parayı verirdim ve o kaseti ondan alırdım.” Diyen Gürkan; “Adım kadar eminim, Allah şahidimdir, Kalbimde 1 gram ne korkum nede kaygım var. Ben bu büyük Türk Milletinin, onurlu, namuslu bir ferdiyim. Böyle yaşadım. Böyle yaşayacağım ve böyle de öleceğim” dedi.

15 Temmuz Darbe girişimi sırasında bir eğlence merkezinde çekilen görüntülerin sosyal medyada hızla yayınlanmasına açıklık getiren Gürkan; “Bana bir çok şey diyebilirsiniz. Ama diyemeyeceğiniz şeyler de var.  “Vatan haini” yada Bu “Vatanı sattı” diyemezsiniz. Allah insanı yakışan iftiradan korusun, Yakışmayan iftiralardan da hiçbir şey olmaz, biz bu tür iftiralara alışığız. Hayatımda yaptığım her şeyin sonuna kadar arkasında durdum. O gece de dediğimiz ve attığımız tweetler ortada. Rahat olun.” dedi.

Gürkan’ın 1 dönem gibi kısa sürede yaptığı hizmetleri takdir eden Edirne halkı CHP’nin başarılı Edirne Belediye Başkan Adayı Gürkan’a karşı başlatılan yıpratıcı haberler karşısında her zaman olduğu gibi bugün de sahip çıktı. Gürkan’ın Şükrüpaşa Mahallesinde düzenlediği mitinge Edirneliler sel oldu aktı. Gürkan’ı yıpratan yandaş medyaya karşı tek yumruk olan Edirneliler Gürkan’a sahip çıktı.

Recep Gürkan dan 15 Temmuz Darbe girisimi ile ilgili flaş açıklamalar…

Necmi Engin paylaştı: 28 Mart 2019 Perşembe

36 yıl önceki darbeyi bir gece önceden duyan bilen gören var mıydı.”

Gürkan hakkında yayınlanan video ile ilgili yaptığı açıklamada; “31 yıl sonra arkadaşlarımızla buluştuk ve Trakyalı olduğumuz için o gece rakı da içtik. Saklamıyoruz.  Orada da arkadaşlarımızla eğlenirken bütün Televizyonlar canlı yayına başladılar. “Ülkede, hain şerefsizler darbe girişiminde.” Bunu bütün Türkiye öğrendi. Bu arada benim de bir videomu çekmişler. Diyorum ki, “36 yıl önce, (yani 12 Eylül 1980’de) benim yaşımda ve benden büyük olanlar hatırlar ve bilirler. Ogün bir sabah kalktık her tarafta tanklar var, askerler var ve darbe olmuş. 36 yıl önceki darbeyi bir gece önceden duyan bilen gören var mıydı? Yoktu. Çünkü Televizyon yok ve Televizyonlar bu kadar  güçlü değil. İnternet yok, akıllı telefonlar yok.  15 Temmuz Temmuz’daki hain darbe girişimini saat: 21.00’den 22.00’den itibaren bütün Türkiye Televizyonlardan canlı olarak izledi. Ben de on anda diyorum ki; (birileri oradan laf atıyor bana)  “36 yıl önce haberimiz yoktu, şimdi haberimiz var.” Dedim.” Açıklamasını yaptı.

“Tehdit ettiler, Şantaj yaptılar, 50 Bin EURO istediler, Ben takmadım”

Hakkında yayınlanan video kasetten Geçen sene Ağustos ayından beri haberdar olduğunu da ifade eden Gürkan; “Bakın, bu benimle ilgili çıkan video kaset neyse, geçen sene  Ağustos ayından beri haberim var. Bu videoyu bana satmaya çalıştılar. Olmadı. Şantaj yaptılar. Olmadı.  Yapanı da Gazeteciler biliyor. Kendi gazeteci değil ama, Gazeteci olmayan bir üçkağıtçı bir tehditçidir. Elindeki kaseti bana 50 bin Euro’ya satmaya çalıştı, olmadı.  Ben bunu basına veririm deyip tehdit etti ben takmadım yine olmadı. Ben bunu ulusal kanallara veririm dedi,  ben yine takmadım. Dedim ki; “50 BİN EURO değil (zaten öyle bir param yok),  50 kuruş bile vermem.  Abdestimden şüphem yok.” Dedi.

“Ben hayatını Atatürk’ün yolunda geçirmiş birisiyim”

“Allah insanı yakışan iftiradan korusun” sözleri ile konuşmasına devam eden Gürkan; “Bana bir çok şey denilebilir. Hiç itiraz etmem. Ama bana bir tek şey diyemezsiniz.  “Atatürk’e Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk bayrağına, Türk vatanına, Türk milletine hainlik yaptı” cümlesini kimse diyemez adamın anlını karışlarım. Çünkü ben hayatını Atatürk’ün yolunda geçirmiş birisiyim. Çünkü ben dedeleri bu toprakları korumak için balkanlarda mezar yeri belli olmayan yatanların torunuyum. O yüzden kimse bana tehdit yapamaz, şantaj yapamaz, anlım açık ve başım diktir. Hepinizin yüzüne gururla bakıyorum. Gözlerinizin içine bakıyorum.” Dedi.   

“Edirne Seninle gurur duyuyor” sloganları ile konuşması kesilen Gürkan; “Ben sizin gibi insanların belediye başkanı olmakla, hemşerisi olmakla gurur duyuyorum.” dedi.

“Eğer korkum olsaydı, abdestimden şüphem olsaydı, niyetimden kaygım olsaydı, o istedikleri tehdit ettikleri, şantaj yaptıkları parayı verirdim ve o kaseti ondan alırdım.” Diyen Gürkan; “Adım kadar eminim, Allah şahidimdir, Kalbimde 1 gram ne korku nede kaygım var. Ben bu büyük Türk Milletinin onurlu, namuslu bir ferdiyim. Böyle yaşadım. Böyle yaşayacağım ve böyle de öleceğim.” Dedi.

 

 517 total views,  2 views today

Next Post

İşbilen’den Uzunköprü'lülere Teşekkür mesajı

Uzunköprü’de 10 yıl Belediye Başkanlığı yapıp sayısız hizmetlere imza atan Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen oyunu kullandı.  Oy kullanma  işleminden sonra açıklama yapan İşbilen; “Oylarımızı kullandık . Seçilecek belediye başkanımı şimdiden kutluyor ve başarılar diliyorum. Beni bu göreve 10 yıl süre ile layık gören tüm Uzunköprü ‘lü hemşehrilerime teşekkürlerimi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp