SONAR’ın anketinden HAMDİ SEDEFÇİ çıktı

admin

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Anket firmaları haftalardır Edirne’de sürdürdükleri çalışmalarını sonuçlandırmaya başladı. Türkiye’nin tanınmış Araştırma firmalarından hata payı -1,99 ve % 95 güven sınırında olan SONAR A.Ş. Edirne’de 2014 kişiye sorarak yaptığı anket çalışmasının sonucunu açıkladı. Yapılan çalışmada Mevcut Belediye Başkanı ve DSP Belediye Başkan Adayı olan Hamdi Sedefçi % 29,5 ile 1. Sıraya yerleşti. Anket çalışmalarında vatandaşlara şu soru yöneltildi.

sonar-edirne-anket

EDİRNE İLİ YEREL SEÇİM OY TERCİHLERİ -HAM-

 “BU PAZAR EDİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ OLSA, ŞİMDİ SİZE GÖSTERECEĞİM OY PUSULASINDA ADAYLARIN DA İSİMLERİNE DİKKAT EDEREK LÜTFEN PARTİ/ADAY TERCİHİNİZİ SÖYLER MİSİNİZ? Sorusu yöneltildi.

Çıkan sonuç şöyle;

 

% 28,6 DSP – HAMDİ SEDEFÇİ

% 23,3 AKP – AHMET GÜNŞEN

% 22,7 CHP – RECEP GÜRKAN

% 15,7 MHP – ORHAN ÇAKIRLAR

% 6,6 DİĞER PARTİLER

% 3,2 CEVAPSIZ – KARARSIZLAR

sonar-edirne-anket-kpk

 

EDİRNE İLİ YEREL SEÇİM OY TERCİHLERİ -KARARSIZLAR VE CEVAP VERMEYENLER ORANTISAL DAĞITILMIŞ- SONUÇ

 

% 29,5 DSP – HAMDİ SEDEFÇİ

% 24,1 AKP – AHMET GÜNŞEN

% 23,4 CHP – RECEP GÜRKAN

% 16,2 MHP – ORHAN ÇAKIRLAR

% 6,8 DİĞER PARTİLER

 

 108 total views,  2 views today

Next Post

Kıyık MHP ile Mahşer Yerine Döndü"

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Dr. Gürsel Şimşek, Belediye Başkan Adayı Orhan Çakırlar ve meclis üyeleri seçim çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. Gündüz fabrika ziyaretlerinin ardından akşam kıyık semti nişancıpaşa ve barutluk mahalleleri ziyaret edildi. Yerel seçimler öncesi mahalle ziyaretleri gövde gösterisine dönüşmeye devam ediyor. Meşalelerle ve bozkurt işaretleri ile karşılanan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp