“SONBAHAR BULUŞMASI” Ressamlar Geçidi

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Balkan Kültür Sanat Eğitim ve Tanıtım Derneği Ekmekçizade Kervansarayında “4 Mevsim Edirne”( Sonbahar Buluşması) isimli resim sergisi açtı.

ressamlar geçidi

Başta şair ve Ressam Ethem BAYMAK olmak üzere çeşitli ülkelerin ressamlarının çalışmalarının sergilendiği resim sergisine Edirne Valisi Hasan DURUER, , Başsavcı Uğur YİĞİTBİLEK, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman PİŞKİN, Prof Dr. Hüseyin SARIOĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul TANRIKULU ve çok sayıda resim sevdalısı katıldı.

Sergide ilk konuşmayı Baküsed Başkanı Salih ŞENOL yaparak izleyicilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Sanatçılar adına konuşan Almanya’dan programa katılan Ressam ve çocuk psikolojisi terapisti Marion Albrecht “Dillerimiz bir olmasa da kalbi duygularımızla anlaşabildiğimizi hissediyorum. Burada bulunmaktan çok memnunum. Ressam arkadaşlarım adına sizlere sevgi ve saygılarımı iletiyorum” dedi.

Daha sonra mikrofona çağrılan şair ve ressam Ethem BAYMAK “Yorgun Gramafon” isimli şiirini okuyarak büyük alkış aldı. Sergide Belediye Başkanı Yardımcısı Ertuğrul TANRIKULU bu tür sanatsal faaliyetlerin hep yanında olduklarını belirtti.

Edirne’de sanat ve sanatçılara desteklerini esirgemeyen Edirne Valisi Hasan DURUER bu tür sanatsal faaliyetlerin ulusal alanda yapılması Edirne’nin tanıtımına daha büyük katkı vereceğini belirterek katılan sanatçılara katılım belgelerini verdi.

Daha sonra serginin açılışı yapılarak çeşitli ülkelerden gelen ressamların çalışmaları halkın beğenisine sunuldu. Sergide eserleri olan sanatçılar; Ethem BAYMAK, Akın MURAD, Kamber KAMBER, Marion ALBRECHT, Reşit İsmet KRUYEZİ, Drajen KARATER, Hakan KARABATAK, Mehmet SULYEVİC, Marija VEMİC, Luka JOKSİMEVİC, Şükri GYURKY, Vera FARAH, Şahin MAMMADOV, Rares KEREKES, Eldin SULYAVİC, Abaz DİZDORAVİC, Misa VEMİC, Sead KAYABEGOVİÇ, Belma MECE, Levent TOSUN, Salih ŞENOL, Katerma RODOVİC, Merima RATKOVİC olmak üzere toplam yirmiiki sanatçı katıldı.

Sanatçıların Ekmekçizade Kervansarayındaki sergileri izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Bulgaristan, Kosava, Hırvatistan, Romanya, Bosna Hersek, Sırbistan, Lübnan, Almanya, İsveç ve Türkiye’den 22 ressam yaklaşık 50 tablo ile katıldıkları “Sonbahar Buluşması” etkinliğinden memnun bir şekilde ayrılarak EDİRNE sevdalarını bir başka mevsimde resimlemek arzusu ile ülkelerine döndüler.

 279 total views,  2 views today

Next Post

Aday Adayları Ticaret Borsasında karşılaştı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com AK Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Şemsettin Emir Edirne Ticaret Borsası ziyareti sırasında Borsada karşılaştığı CHP Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Ciravoğlu’na başarılar diledi. İki ayrı partinin önemli aday adayının samimi hareketleri ve örnek davranışları kamuoyunda takdirle karşılandı.   […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp