Sorunu Herkes Sahiplenmeli

admin

    Toplumsal meselelerin çözümlenmesinde bakıyorsunuz herkesin yükü birbirinin üzerine atma alışkanlığı var. Hiç kimse  sorunu  sahiplenmek,”elini taşın altına sokmak”  istemiyor.

     Bizlere bazı  bu yönde  haklı şikayetler ulaşıyor. Şikayet sahibi konuyu detaylı bir şekilde bize  aktarıyor.

    Bu  sorunu  kamuoyuna duyurmanız ve inandırıcı olması için o kişinin adını yazmanız gerekiyor. Bunu teklif ettiğinizde” aman benim adım yazılmasın” cevabı ile karşılaşıyorsunuz.

       Doğrusunu söylemek gerekirse  herkes sorunlarının çözümü için birer” maşa” olarak kullanabileceği yer arıyor.

    İnsanlarımız ellerinin yanmasından sorunların içinde olmaktan korkuyor. Bu mantık demokratik insan mantığı ile bağdaşmıyor. Eğer bizim ve toplumu etkileyen bir şikayetiniz varsa bunu açık kimliğinizle belirtmeniz gerekli. Mesleğiniz gereği çok özel bir durumunuz söz konusu olursa ona diyeceğimiz olmaz.

    Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi son basın toplantısında ,Ayşekadın, Bostanpazarı sakinleri  için sevindirici bir haber verdi.

      Bu semtlerdeki tek katlı binalara meclisin ve Anıtlar Kurulunun alacağı kararla 5-6 kat yapı izni  verilebilecek.Bu semtte oturan insanlarımızın yıllardır yakındıkları sorun böylece  çözümlenmiş olacak.

     Onlar da diğer mahallelerde olduğu  gibi modern yapılarına kavuşacak. Bahçeleri parkları çocuk oyun alanları olacak.

    Bu sorunun Belediye Meclisi ile ilgili  bölümü Başkan Sedefçinin  önerisi ile çözümlenecek.

     Burada önemli olan ve Edirne’nin de başında en büyük sorun olan” Anıtlar Kurulu” tarafından da olumlu karar çıkması.

  Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi bunun çözümünde mahalle sakinlerine muhtarlarımıza, mahallenin etkili kesmelerine,siyasilerimize  özellikle konutta en büyük sıkıntıyı çeken bayanlarımıza büyük görev düştüğünü bu konuda seslerini her alanda  duyurmaları gerektiği uyarısında bulundu.

     Bunda büyük haklılık payı var.Herkes bir şeyler istiyor fakat Belediyenin de gücü sınırlı.

    Bazı çevrelerin belediyenin işlerine ket vurduğunu,engel koyduğunu unutmamak gerekir.

     Bunun çözüm ancak kamuoyu tepkisiyle sağlanabilir. Bostanpazarı Mahalle sakinlerinin Belediye Başkanı Sedefçinin Belediyenin Meclise getirip önerdiği karar haklı ve yerinde bir karar. Mahalle  halkı   bu yasal talepleri kararlılıkla savunmalı. zira yeni imar kurallarının uygulanmasından mahalle halkı karlı çıkacak.

      Bir katlı  “derme çatma” evinin yerine daha modern  ve sosyal donatı alanda yaşama hakkına  sahip olacak. Bunun için yapmaları gereken parselleri az olan bir birbirine  komşu birkaç ailenin bir araya gelmeleri. Böylece yerlerinde yapılan bloklardan daha fazla yararlanma imkanı olacak.

     Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi konuşmasında “benim gücüm sınırlı belediyenin bazı işleri engelleniyor.Bu konuda muhtarlarımızdan ve mahalle halkımızdan destek istiyorum.Bu destek kendilerinin yararına olacaktır.bunun sağlanması halinde modern evlere kavuşacaklardır”.

 İfadesiyle  dile getirdi. Bugüne kadar  Bostanpazarı ve Ayşekadın semtlerimizde çok katlı yapılara izin verilmediği için haklı olarak müteahhitlerin ilgisini çekmiyordu.

    5-6 katlı yapılaşmaya izin verilmesi halinde bu mahallemiz de  Müteahhitlerin ilgi alanına girecek.Böylece Edirne’mizin en eski yerleşim alanlarından biri olan, Talatpaşa  Mahallesi Bostanpazarı ve civarı da modern evlere kavuşacak.

     Geç kalınmış bu karara mahalle sakinleri destek vermeli,seslerini yüksek perdeden duyurmalı.

      Bu mahallemiz Edirne’nin varoş mahallesi olmaktan bir an önce kurtulmalı.

 319 total views,  2 views today

Next Post

Mustafa Kemal Atatürk İçin Mevlit Okutuldu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için Selimiye Cami’nde mevlit okutuldu. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından okutulan mevlide Edirneli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.  Edirne Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 74’üncü yıldönümünde Ulu Önder ve silah arkadaşları için Selimiye Cami’nde mevlit okuttu. Öğle namazı sonrası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp