Sosyal Güvenlik Haftası başladı

admin

IMG_7975

 

 

 

 

 

 

 

3 farklı Sosyal Güvenlik Kurumu olan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nı 2006 yılı mayıs ayında tek çatı altında toplayan 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile SGK 76 milyon vatandaşa sosyal güvenlik hizmetini sunmaya başlanmıştır. Bu nedenle her yıl 16 Mayıs gününü içeren hafta “Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Bu bağlamda Kurum içinde ve dışında paydaşların da katılımı sağlanarak, sosyal ve kültürel alanda çeşitli etkinlikler düzenlenmek suretiyle hafta kutlanacak, Sosyal Güvenlik Haftası ile ilgili bilgilerin paylaşımı sağlanacaktır.

Sosyal Güvenlik İl Müdür Vekili Hülya Kaynak yaptığı açıklamada;”Vatandaşa, her zaman yanınızdayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz demek adına her yıl Sosyal Güvenlik Haftasında vatandaşlarımıza daha rahat ulaşmaya çalışarak, toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını sağlamak, Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle senede bir defa da olsa yoğun olarak yapılan hatırlatmalarla, vatandaşa Sosyal Güvenlik olgusunun oluşturulması ve bu olgunun da ana temasının vurgulanması amaçlanmaktadır.

Bu vesile ile tüm halkımızın ve SGK camiasının Sosyal Güvenlik Haftasını kutlar, hepinize sosyal güvenlik dolu günler dilerim.”şeklinde konuştu.

 

 

 8 total views,  2 views today

Next Post

3. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Edirne'de

3.Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları 25 Kasım Stadyumundan Selimiye Camii yanına kadar yapılan bir yürüyüşle start aldı. Trakya Üniversitesi Kırkpınar BESYO 75. Yıl Spor Salonunda düzenlenen açılış töreni gösteri ve müsabakalarla devam etti. Oyunlara Balkanlardan Bosna Hersek, Kosova, Sırbistan, Makedonya, Slovenya, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk gibi ülkelerle Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp