Sosyal içermelerin desteklenmesi “SİROMA” toplantısı yapıldı

admin

Romanların yoğun olarak yaşadığı yerlerde Sosyal İçermelerin Desteklenmesi (SİROMA) toplantısı Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezinde gerçekleştirildi.

SİROMA TOPLATISI (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı(IPA), İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında hazırlanan ve ana yararlanıcı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün belirlendiği “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu”  9 Kasım 2015 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlanmıştır. Söz konusu operasyon genel olarak; hedef grup olan Roman vatandaşlarımıza verilen eğitim, mesleki eğitim, hayat boyu öğrenme, sağlık, sosyal koruma ve sosyal yardım gibi temel kamu hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesini, bu hizmetleri veren kurum ve kuruluşlar arasında gerekli eşgüdümün artırılmasını, pilot bölgelerde yaşayan Roman vatandaşların temel kamu hizmetlerine erişimini ve talebini artırmayı ve hedef grupta yer alan vatandaşlarımızın istihdam edilebilirliğini artırmayı amaçlamaktadır.

SİROMA TOPLATISI (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu amaçla, Edirne’de, Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi (SİROMA) projesine yönelik bilgilendirme toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezinde  düzenlendi.

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezinde düzenlenen toplantıda, projenin uzmanları SİROMA’nın hedefleri ve faaliyetlerini anlattı.

Proje bilgilendirme toplantısına Peter Rıeck ve ekibi, sosyal hizmet koordinasyon merkezleri, birim koordinatörleri, sosyal arabulucuların yanı sıra Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Bilgin ÖZBAŞ, Çalışma ve İŞ-KUR İL Müdürü Şengül ÇİLDAM, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal TURAN ve Edirne ilinde faaliyet gösteren bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Bakanlık temsilcilerince yapılan sunumun ardından, katılımcılarilgililere ve proje uygulayıcılarına birebir sorular sorma ve proje ile ilgili düşüncelerini aktarma imkanı buldular.
SİROMA TOPLATISI (2)

 48 total views,  2 views today

Next Post

GAYTANCIOĞLU; “topraklarımıza sahip çıkmalıyız”

              Parti il merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu gündemdeki konular hakkında bilgi verdi. Basın Toplantısına İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün’de katıldı. Toplantıda ilk olarak söz alan İl Başkanı Pekcanlı bölgenin ekonomik durumu hakkında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp