Soydan, Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir ile görüştü

admin

Balkan Basın Birliği Genel Başkanı Ali Soydan, Bulgaristan ve Makedonya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

soydan Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir’i ile birlikte (ortada)

Genel Başkan Ali Soydan ilk önce Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da meslektaşları ile bir araya geldi.

Daha sonra Makedonya’ya geçen Ali Soydan Üsküp’te Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir’i, Makedonya Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Zehriyan Salih’ i, Türkiye’nin Makedonya Büyükelçilik Müsteşarı Sinan Ertay’ı ziyaret etti.
soydan, Sinan Ertay (solda)  ile birlikte

Ali Soydan yaptığı ziyaretlerde Balkan coğrafyasında yaşayan Türklerin, soydaşlarımızın ve mazlumların dünyaya seslerini duyurmak amacıyla geçen yıl genel merkezi Türkiye Edirne olan 10 ülkeden 50 gazeteci ile birlikte Balkan Basın Birliğini kurduklarını anlattı.

soydan makedonya devlet radyosu yöneticileri ile 1

Makedonya Devlet Televizyonu ile Devlet Radyosu’na da açıklamalarda bulunan Soydan,

Makedonya, Sırbistan, Kosova, Moldova, Romanya, Bosna Hersek’te örgütlenmenin tamamlandığını, Bulgaristan, Yunanistan ve Arnavutluk’ta da en kısa sürede örgütlenme çalışmalarının tamamlanacağını belirtti.

soydan makedonya devlet radyosu yöneticileri ile

Soydan, örgütlenmenin tamamlanmasının ardından Balkan Gazeteciler Birliği Federasyonu’nu kurmak için Bakanlar Kuruluna başvuracaklarını ifade etti.

Balkan Basın Birliği’nin Nisan ayında Makedonya da toplanacağını ifade eden Soydan, şöyle devam etti:

Kuracağımız bu uluslararası birlikle, Balkan coğrafyasında yaşayan tüm soydaş ve akraba toplulukları birbirleri ile olabilecek kültürel ilişkilerin devamını sağlamak istiyoruz. 7 dilde tüm balkanlara hitaben Balkan Gazete adıyla bir internet gazetesi çıkartacağız. Ayrıca yine birlik üyesi ülkelerin dillerinde yayın yapacak radyo ve televizyon kurulacak. Böylece Balkan ülkelerin tamamını tanıtmayı ve bu ülkelerdeki olumsuz gelişmeleri dünyaya duyurmak amacıyla Brüksel ve Newyork’ta ofis açacağız. Kısaca Balkan coğrafyasında yaşayan Türklerin, soydaşlarımızın ve

soydan Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir’i ile birlikte-kpk

soydan makedonya devlet televizyonu röportaj 1 soydan makedonya devlet televizyonu röportaj 2mazlumların dünyada sesi olacağız.”

 

 

 

 

 

 72 total views,  5 views today

Next Post

Bu İmkânı İyi Değerlendirelim

Trakya Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü ile ETSO Yöneticileri arasında geçtiğimiz hafta sonunda Edirne esnafımızın yararına  önemli bir  protokol imzalandı. Bu bugüne kadar yeterince duyulmasa dahi, Burada onaylanan anlaşma ile  Edirne ekonomisine özellikle sanayi esnafımıza adeta  can suyu gibi gelecek bir karara imza atıldı. Bugüne kadar komşu ülkelerden Edirne’ye gelen tarım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp