Soydaşlar bayramda sandık başına gitti

admin

Bulgaristanlı çift pasaportlu soydaşlar hafta sonunda Bulgaristan’da yapılan erken seçimi için oylarını kullandı. Edirne’de 75.  Yıl ilkokulunda bin kadar soydaş 240 üyeden oluşan parlamentoya girebilmek için oylarını kullandılar. Seçimlerle ilgili olarak açıklama yapan Balkan Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, “Türkiye’de Bursa, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Antalya, Kocaeli, İzmir gibi illerinin de içinde bulunduğu 17 ilde 135 sandıkta yaklaşık olarak 60 bin seçmen oy kullandı.

SOYDAŞLAR SANDIK BAŞINDA (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bulgaristan seçimleri 5 Ekim Pazar günü saat 07.00 de başladı ve saat 19.00 da sona erdi.  Bulgaristan’da Türklerin çoğunlukta olduğu Halk ve Özgürlükler Partisi (HÖH) iktidar ortağı olmayı amaçlıyor. 75. Yıl İlkokulunda oyunu kullanan Bulgaristan Kırcaali bölgesinden Mümin Korkmaz seçimlerle ilgili olarak şunları söyledi.  Edirne’de ikamet ettiğini Bulgaristan seçimleri için oyunu kullanmaya geldiğini belirterek şunları kaydetti, “ biz Bulgaristan vatandaşıyız. Orada seçilecek milletvekilleri için oy kullandık. Biz çifte vatandaş olduğumuz için burada da oyumuzu kullanabiliyoruz. Çok şanslı insanlarız hem Türkiye hem de Bulgaristan için oy kullanıyoruz. Bizlere daha iyi hizmet vermeleri için Parlamentodaki temsilcilerimizi seçiyoruz. Burada aynı amaçla oyumuzu kullandık hayırlısı olsun” dedi.

SOYDAŞLAR SANDIK BAŞINDA

 

 

 

 

 

 

SOYDAŞLAR SANDIK BAŞINDA (2)

 191 total views,  2 views today

Next Post

Dini bayramlar özelliğini kaybediyor mu?

Dini bayramlarımızda eski yıllarda görmeye alıştığımız özlem duyduğumuz özellikleri ve güzellikleri ne yazık ki son yıllardaki bayramlarda göremiyoruz. Dini bayramların özüne uygun düşen ailelerin nerede olursa olsun birbiri ile buluşması, aile bireylerinin birbiriyle kucaklaşması dargınlıklar, kırgınlıklar varsa bunlara son verilmesi, dostlukların tazelenmesi özelliğini bugün kutlanan dini bayramlarımızda göremiyoruz. Yine dini […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp