“Söz Mahalle’de, KIYIK’TA” Programı Yoğun Bir Katılımla Yapıldı

admin

Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanlığı, geçtiğimiz Aralık ayında ilkini Yıldırım’da başlattığı “Söz Mahallede” programının ikincisini Kıyık’ta gerçekleştirdi.

Barutluk ve Nişancı Paşa Mahallelerinin bir araya gelerek Kıyık semtinde gerçekleşen “Söz Mahallede” programına yoğun katılım oldu.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali  Demirkıran, Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan Tekin ve Mahalli İdareler Komisyonu Üyeleri ile Barutluk Mahalle Muhtarı Okan Koçak, Nişancı Paşa Mahalle Muhtarı İrfan Deniz katıldı. Çok sayıda mahallenin de iştirak ettiği  programda Mustafa İriş ve Ali  Demirkıran’ın  yerel ve genel gündeme ilişkin değerlendirmelerinin  ardından Av. Sinan Tekin, bu programların maksat ve önemine dikkat çekti.

Her iki mahalle muhtarı da  altını çizerek üzerinde durdukları en ciddi sorunun Asayiş konusu olduğunu, yetkililerin bu konuda gerekli tedbiri zamanında almaması durumunda sorunun her geçen gün daha da içinden çıkılmaz hale geleceğini belirttiler.  Saadet Partisi yetkilileri gün içinde tüm kıyık  esnafını  ziyaret ettiklerini ve sorunları birebir yerinde gördüklerini söylediler.  Mahalle sakinleri  özetle şu konulara değindiler;

  1. 1.       Mahallede genel asayiş sorunları yaşanıyor. Hırsızlık olayları her geçen gün artıyor. Bunun acilen önüne geçilmeli.  Barutluk mahallesindeki hurdacıların kameralarla takip edilmesi hırsızlara caydırıcı olacaktır. Hatta mahalle dışına çıkarılması gerekir.
  2. 2.       Arızalanan lambalarımızın tamiri uzun zaman alıyor. Başvurularımız  çok geç karşılık buluyor. Sokaklarımız karanlıkta kalıyor.Kıyık caddesinden TOKİ bölgesine giden yolda aydınlatma lambaları yok. Bu durum, gece evine yaya gitmek zorunda kalanlar için tehlike arz ediyor.
  3. 3.       Trafiği rahatlatmak ve kazaları önlemek için Petrol Ofisi kavşağından TOKİ ve Çevre Yoluna giden noktadan alt yol yapılmalı.
  4. 4.       Barutluk Mahallesinin  yolları berbat. Yeni yapılanlar ise kalitesiz. Doğalgaz vb. çalışmalar için açılan yerler aylarca tamir edilip, kapatılmıyor.
  5. 5.       Çocuk oyun parkları ile yeşil alanlar yetersiz.
  6. 6.       Çöp bidonları birçok yerde olduğu gibi bu mahallelerde de sorun oluyor.

Programın sonunda,  gayretli çalışmalarından dolayı her iki Mahalle Muhtarına da plaket verildi.Söz mahallede-4

 261 total views,  2 views today

Next Post

Tunca Nehri Bazı Bölgelerde Yatağından Taştı

Edirne’de Tunca ve Meriç nehirlerinin debilerindeki artış paniğe yol açtı. Tunca Nehri, bazı bölgelerde yatağından taştı. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi mevkiine ulaşımın sağlandığı Fatih Köprüsü ise kapanma noktasına geldi. Edirne’de sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının da etkisiyle Tunca Nehri’nin debisi yükselişe geçti. Tunca Nehri bazı bölgelerde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp