SÖZLERİNİZ KADERİNİZ OLUR

Japonya ‘da bilim insanları SU ile ilgili bir deney yapmış. Deneyde bir barajdan örnek sular alınmış. Dört örnek oluşturulmuş. 1. Suya şükredilmiş. 2. Suya dua edilmiş. 3. Suya sevgi sözcükleri söylenmiş. 4. Suya ise; hakaret ve küfür edilmiş. Belli süre buna devam etmişler. Ardından mikroskopla sudaki değişimler kayıt altına alınmış. Bir haftanın sonunda sonuçların özel mercekler yardımıyla fotoğrafları çekilmiş. Ve çıkan sonuçlar dünya ile paylaşılmış. Sonuçlar çok ama çok ilginç. Bir, iki, üç numaralı sularda moleküler yapısı harika şekiller ortaya koymuş. Ve hepsi de birbirinden farklı güzellikte. Sadece ve sadece dört numaralı suda kötü bir sonuç elde ediyorlar. Şekli bozuk, rengi kötü.
Biz de bunu eğitim koçluğu için yaptığım öğrencim ile denemeye karar verdik. Bizim çalışmamız iki haftalık bir süreç içinde tamamlandı. Biz de iki adet su şişesindeki suya uygulama yaptık. İkisinde de aynı miktarda su ve aynı kaynaktan su vardı. Kriterimiz tadı ve kokusu olacaktı. Suları birbirinden ayrı yerlere koyan öğrencim; her gün birine sevgi, şükür ve dualarını yollarken; diğer suya üzüldüğü, sıkıldığı, kızdığı şeyleri gönderdi. İlk haftanın sonunda suların tadına bakarak değerlendirmeye aldık. Bir de yanımıza normal su koyduk. Üç suyun da tadına bakmaya başladık. İnanılmaz bir TAT farkı vardı. İlk su sevgi, şükür ve dua alan su; çok daha tatlı, içimi ise; daha yumuşaktı. İkinci olarak da normal suyu içtik. Hepimizin bildiği suydu. En sona üçüncü olan suyu bıraktık. Onun şişesinin kapağını açmamızla hafif kötü bir koku algıladık ve içme kısmında ise kesinlikle kötü bir tat aldık. Ardından ikinci haftaya geçtik. Öğrencim devam etti aynı uygulamaya. Büyük bir heyecanla suların tatlarına bakacağımız ana geldik. İlk su gene sevgi, şükür, dua alan su; muazzam tatlı ve güzel kokusu vardı. ikinci su; normal su gene hepimizin algıladığı tattaydı. Üçüncü su ise açmamızla şişeyi etrafı tarif edemeyeceğim ağır bir koku kapladı. Hatta suyun rengi biraz da değişmişti. Ve tadı anlatılamayacak kadar kötüydü. Bir yudum almamızla yutamamamız aynı anda oldu.
Aynı deneyi kızımla da yaptık ve sonuç gerçekten de buna çok benzerdi. Bu uygulamayı yapmamda yardım eden sevgili öğrencime ve yavruma huzurunuzda teşekkür ederim.
Bu deneyin en etkili sonucunu sizlere şu şekilde açıklamak isterim:
Vücudumuzun yüzde doksanı sudur. Beynimiz ve organlarımız bu suyla besleniyor. Olumsuz her düşüncenin, olumsuz her durumun bizleri kötü yönde dibe çekmesinin maalesef esas sebeplerinden biri de budur. İyi, güzel ve mutlu durumlarda da harika hissetmemiz, ışıl ışıl parlamamız, yaşama sevincimizin artması da gene bu sayededir.
Sözlerimiz kaderimiz olur sözü son derece doğru olduğunu kanıtlamış oluyor. Kendimize ve çevremize sarf ettiğimiz her bir kelime her bir cümle nasıl da etki yaratıyor vücutlarımızda. Bundan dolayı kırılan, üzülen, sinirlenen bünyelerde ciddi rahatsızlıklar oluşuyor. Acımasız eleştiriler, düşüncesiz söylenmiş sözler, çirkin lakaplar… Hepsine ama hepsine dikkat etmemiz gerekli. Çünkü hem bize söylenen hem başkalarına söylediklerimiz hem de kendimize söylediğimiz bütün ifadeler ne kadar sağlıklı olursa bireyler de o kadar sağlıklı olur. Ayrıca sağlıklı bireyler sağlıklı toplumlar oluştur.
Kim bilir belki de ağzımızdan çıkan sözler belirliyordur akıbetimizi. Hani soruyorsunuz ya ; “GENÇLERE NE OLDU ?” diye. Cevap da budur işte…
Hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

 139 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi bayramı hareketli geçirdi

Saadet Partisi Edirne il Teşkilatı, geleneksel olarak sürdürdüğü bayram kutlamalarını geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda da sürdürdü. Bayram’ın dördüncü günü Parti binasında Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş’in de katılımıyla gerçekleşen Bayram kutlamasına yoğuna bir katılım oldu. Toplantıda konuşan Mustafa İriş, tüm Müslümanların Kurban Bayramını kutlayarak şunları kaydetti,        “Her yıl belli günlerde kesilen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp