Staj yapacak öğrenciler için mezuniyet töreni yapıldı

admin

DSC_6895

 

 

 

 

 

 

 

Otellerde staj yapacak öğrencilerin yer aldığı Dr Sadik Ahmet Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin mezuniyet töreni ETSO toplantı salonunda yapıldı.

Mezuniyet törenine Kültür Müdürü Ahmet Hacığolu, EDOSOB Başkanı Emin İnağ, Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Günay, Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Merter, Okul Müdürü Şeref Uz, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, mezun olan 12. Sınıflar bayrak ve flamayı kendilerinden sonra gelen 11. Sınıfa törenle devretti.   Mezun olan öğrencilerden 1.2.3. olan öğrencilere plaket ve ödül alan öğrencilerin annelerine en kıdemli öğretmen Müjdat Ocak tarafından çiçek verildi. Törende yaş kütüğüne plaket çakıldı. Ayrıca mezun olan tüm öğrencileri sınıf öğretmenleri tarafından de plaket sunuldu.

DSC_6965

 

 

 

 

 

 

 

Mezuniyet törende söz alan Okul Müdürü Şeref Uz, 2001 -2002 eğitim öğretim yılında açılan Dr Sadık Ahmet Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin bugüne kadar 436 mezun verdiğini, bu yıl mezun olanlarla 535’e ulaştığını belirterek şunları kaydetti; “ bu öğrencilerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Okulumuzun ana hedefi her yıl gelişen adeta bacasız sanayi olan turizm sektörüne ara eleman yetiştirmektir. Edirne turizm potansiyeli en yüksek olan İller arasında yer almaktadır. Edirne Balkanlara açılan kapı durumundadır. Edirne üç nehrin buluştuğu 5 sınır kapısının olduğu bir tarihi kenttir. Yine Edirne en eski güreş organizasyonunun yapıldığı bir kenttir. Edirne Selimiye ile Dünya Kültür Mirasına girdi.”diyerek Edirne’nin tarihi güzellikleri konusunda açıklamalarda bulundu.

DSC_6914

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Günay, öğrencilerin okuldaki misafirliklerinin sona erdiğini kendilerine güle güle demenin zamanının geldiğini belirterek şunları söyledi; “Öğrencilerimize bundan sonraki öğrenim ve iş hayatında başarılar diliyoruz” dedi.

Daha sonra törende söz alan Kültür Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Turizm konusuna farklı bir açıdan yaklaşmak istediğini belirterek; Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı 2023 stratejisinde en önemli noksanlığı kalifiye eleman noksanlığı olduğu ifade ediliyor.

DSC_6994

 

 

 

 

 

 

 

Bugün mutluyuz sizin gibi temelden yetişecek kalifiye elemanlarımız yarın bizim sektörde görev yapacaklar. Bizin sektörün 2014 yılında elde ettiği gelir 34 milyar dolar ve 2023 yılında hedeflenen gelir ise 50 milyar dolar. Geçen yıl ülkemize gelen turist sayısı 36,8 milyon 2023 yılında hedeflenen kişi 50 milyon. Bu Türkiye ihracatının %20’sini karşılıyor demektir. Bu aynı zamanda Türkiye Cari açığının %32’si demektir. Turizm için Edirne hakkında hiçbir şey söylemeye gerek yok sadece kentimizin tanıtımını yapalım ve Edirne’nin değerlerine sahip çıkalım yeterli. Ben bundan sonraki yaşamınızda sizleri kutluyorum” dedi.Mezun olan öğrenciler Türkiye’nin değişik illerindeki Turistik otellerde stajlarını yapmak üzere ailelerinden ve okullarından ayrılacaklar. 168 total views,  2 views today

Next Post

Bürokrası gündeme gelmeli

            Milletvekili adayları siyasi çalışmalarına hız verdi. Partilerine oy kazandırmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar, amaç millet meclisine kapağı atmak. Onların görevi bu. Ben burada Edirne’de ihmal edilen bir sorunu gündeme getirmek istiyorum. Edirne bürokrasisi halkın uysallığından tepkisizliğinden de yararlanarak yeterince görev yapmadığı, görevlerini savsakladığı yolunda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp