Su Kesintileri Ne Zaman Son Bulacak?

admin

Özellikle  hafta sonları devam  eden ve  gün boyunca süren su kesintisi insanlarımızı canından bezdiriyor. Özellikle Mimar Sinan  Mahallesinin E-5 yolu çevresindeki konutlarda ikamet eden vatandaşlar  evlerindeki musluklarını açtıklarında ”acaba sular yine mi kesildi” endişesine kapılıyor.

     Bu su kesintilerinin aralıksız olarak her hafta sonlarında  devam etmesi evlerinde temizlik yapacak  aileler, özellikle  hafta süresince çalışan aileler  için  işkence haline dönüşüyor.

    Su kesintilerinin çok uzun süre devam etmesi durumunda vatandaşlarımız ihtiyaçlarını karşılamak için su arama telaşına düşüyorlar.

Her hafta sonlarında  sularının kesilmesi üzerine, bu sorunu yetkililere ileten  mahalle sakinleri, bu ihtiyaçlarına  çözüm bulamadıklarından yakındılar.

      Su kesintilerinin hafta sonunda yoğunlaşmasının doğal gazla ısıtılan konutlar  nedeniyle su sarfiyatının özellikle hafta sonunda yoğunluk kazanmasının ve  yeni yerleşim alanlarında çok katlı apartmanlara su sağlamak için su basıncının daha da artırılması sonucunda alt yapı sistemi bu basınca kaldıracak güçte  olmayan Koca Sinan mahallesi gibi alçak  semtlerde devamlı  su patlaklarını meydana geliyormuş  bu konu hakkında bilgi sahibi olanların gerekçesi bu. Bu semtlerdeki yolların su hattının geçtiği yerlerde  birbiri ardına su patlakları olması  nedeniyle yollar kazıla kazıla  köstebek yuvasına dönüştü.

Belediyenin su şebekesinin dışında su ihtiyacını karşılama imkanı bulunmayan vatandaşlar için hafta sonlarında yaşadıkları susuzluk dayanılmaz boyuta ulaştı.

    Sorumluların bu önemli ihtiyaçları için  bir çözüm bulmaları gerektiği uyarısında bulunan mahalle sakinleri. “Susuzluğun ne demek olduğunu onu ancak haftalarca  evlerinde susuzluk   çeken insanlarımız bilir.

Bu konu ‘’herkes apartmanına su deposu yapsın’’ diye yapay  mazeretlerle  geçiştirilemez. görüşündeler,

Gün boyunca suların kesilmesine, su depolarda su yeterli olur mu? Kangren haline gelen bu sorun her nereden kaynaklanıyorsa çözüme kavuşturulmalı. Bu yerleşim alanlarında on  ve üzeri yükseklikteki apartmanlara  su sağlamak için vatandaşlar susuz bırakılmamalı.

Bu yöredeki mahalle sakinlerinin susuzluk konusunda tepkileri  her geçen gün artıyor.” Evimize gelen su faturamızı zamanında ödemediğimiz zaman  anında faiz uygulaması yapılıyor. Bizi susuz bırakanlar bunu da dikkate almalı.

Bir mahalle sakini bana ilettiği şu ilginç örnekle susuzluğun aileleri nasıl güç durumda bıraktığı şöyle ilginç bir örnekte anlattı  “Evime misafirlerim geldi. Uzun yoldan geldikleri için banyo yapmak  istediklerini  söylediler. Suların akmadığını söylemek çok zoruma gitti. Bana “Edirne gibi çevresi sularla kaplı bir ilde nasıl sular kesiliyor” diye hayretlerini ifade ettiler. Sözün özü, her hafta sonu devam eden su kesintilerine artık bir çözüm  bulunmalı.

   Mahalle sakinlerinin bu haklı taleplerini yetkililere bir kez daha hatırlatmayı görev saydım.

PASLANMIŞ ELEKTRİK DİREKLERİ EDİRNE’YE HİÇ YAKIŞMIYOR

 Şehir merkezinde  demirden imal edilmiş paslı elektrik direkleri ve çevrelerinde sarkan elektrik telleri çok çirkin görüntü oluşturuyor. Tredaş kar eden bir kuruluşumuz olduğu biliniyor.

Özellikle  Edirne gibi Dünya  Kültür Mirası olmaya aday bir kentin şehir merkezinde bu çirkinliğe izin verilmemeli.

  1. 1.    Murat Mahallesinin Güngör Mazlum Caddesi paslı elektrik  direkleri ile sokaklarda aydınlatma yapıldığı bir semtimiz. Bunun gibi onlarca caddemiz bulunuyor. Bakıyorsunuz

yollar çok güzel yapılmış yol kenarlarında aydınlatma sistemi var. Bunlar güzel görüntüler de, insanlar yolun çevresine baktıklarında  paslı elektrik direklerinin bu mahalleye yakışmadığını görerek üzüntü duyuyorlar.

Bu çirkinlikleri gördükçe vatandaşlarımıza hak vermemek elde değil.

Elektrik faturalarına onlarca kalem alacak sıralayıp fiyatları kabartanlar, kent içinde bir ucube gibi görünen bu paslı elektrik direklerini  kaldırmak ne zaman akıllarına gelecek?

 253 total views,  2 views today

Next Post

Gümrük Kapılarında Kaçakçılık Operasyonları

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekipleri, 2 günde düzenledikleri 7 ayrı operasyonda toplam değeri 543 bin TL olan çalıntı araç, gümüş, cep telefonu ve sigara ele geçirdi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk alanında olan Kapıkule, Dereköy, İpsala ve Hamzabeyli Gümrük sahalarında, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlükleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp