Su patlakları bir türlü önlenemiyor

admin

Edirne merkezde özellikle şehrin yeni yerleşim alanının Cumartesi Pazarı ile Bin Evler Baca arasındaki alanda sık sık meydana gelen  su patlakları devam ediyor.

su patlakları bir türlü önlenemiyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Su borularının patlaması ile tonlarca içme  suyu sokaklara yayılıyor.  Buralarda su  altyapısının  yeterli olmaması   ve basıncı kaldırmayacak güçte  olması  nedeniyle  sık aralıklarla  bu  semtlerde su patlaklarının  meydana gelmesi sonucunda  vatandaşlar uzun süre susuz kalıyor. Su ile kaplanan yollardan araçlar güçlükle yol alıyor. Mahalle sakinleri  su patlaklarının önlenmesi için  gerekli  çalışmanın bir an önce yapılması gerektiğini belirterek; “ sabahları kalktığımızda ve evimize geldiğimizde ilk işimiz muslukları açıp suyun akıp akmadığına bakmak oluyor. Mahallemizde suların sürekli kesilmesi  bizlerde huzursuzluk ve tedirginlik yaratıyor.Evimizdeki  bütün su araçlarını  suların kesileceği endişesi ile su dolduruyoruz. Evlerde suyun olmamasının ne anlama geldiğini ancak  bizim gibi yaşayanlar bilir. Bu işkencenin son bulmasını bekliyoruz” diye konuştular.

su patlakları bir türlü önlenemiyor (1)

 163 total views,  2 views today

Next Post

Edirne ASKF lokali Türkiye’de bir ilk

Kocasinan Mahallesi Vali Konağı karşısında yapımı  son aşamaya gelen ASKF binasında  çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan ASKF Başkanı İbrahim Acar,  bu göreve gelirken böyle bir  lokal yapacaklarını bunu  bütün kamuoyuna duyurduklarını belirterek  konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Şu ana kadar yapacaklarımızın bir bölümünü yaptık. Bu binada bir eksik tarafımız, sadece bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp