“Su Taşkınlarını Önleme Projesi”

admin

Edirne’de Avrupa Birliği hibesiyle  gerçekleştirilen “Su Taşkınlarını Önleme Projesi” kapsamında Avrupa Birliği Bakanlığı ve DSİ 11. Bölge Müdürlüğü yetkilileri Valiliğe bir ziyaret gerçekleştirdiler ve Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN’a proje ile ilgili bilgi verdiler.

2005 yılında başlanan proje çalışmalarının 2010 yılında tamamlandığını belirten DSİ yetkilileri, bu proje ile Meriç Nehrinde 7,5 km kum temizliği, Meriç ve Tunca Nehirleri arasında 1275 metre kanal bağlantısı yapıldığını ifade ettiler. Ayrıca; Meriç ve Tunca nehirleri üzerine toplam 4 adet “Akım Gözlem İstasyonları” kurulduğunu belirten yetkililer erken uyarı sistemleriyle de su taşkınlarını önleyeceklerini ilave ettiler.

 220 total views,  2 views today

Next Post

Karaağaç Yoluna 250 Adet Karaağaç Dikilecek

Edirne Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Karaağaç yoluna 250 adet karaağaç dikilecek. Edirne Orman İşletme Müdürü Önder Terzi, ağaçların bir hafta içerisinde yeni yerlerine dikileceğini belirtti. Edirne merkezi Yunanistan’a bağlayan Lozan Caddesi üzerinde çeşitli nedenlerden ötürü kuruyarak zarar gören ve kesilen ağaçların yerine yenileri dikilecek. Toplam 250 adet karaağaç, yeni yerlerine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp