SUÇA BULAŞMIŞ ÇOCUKLAR TOPLUMA KAZANDIRILACAK

admin

AW000613

Edirne Emniyet Müdürlüğü, suça bulaşmış ve madde kullanan çocukları topluma kazandırmak için “Risk Altındaki Çocukların ve Ailelerin Rehabilitasyonu” projesini diğer ilgili kurumlarla birlikte hayata geçiriyor. 
Çeşitli nedenlerle suça bulaşmış ve madde kullanan çocuklara hasta gözüyle baktıklarını belirten Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, bu çocukları topluma kazandırmak için ailelerinin ve diğer ilgili kurumların desteği ile çalışma başlattıklarını söyledi.

Çocuk Şube Müdürlüğünde bir basın açıklaması yapan Ceylan, madde bağımlısı çocukları kurtarmak ve onların hayata entegre olmasını sağlamak amacıyla proje başlattıklarını belirtti.

ÇOCUKRLAR TOPLUMA KAZANDIRILACAK

“Risk Altındaki Çocukların ve Ailelerin Rehabilitasyonu” projesiyle çocukları topluma kazandırmayı hedeflediklerini anlatan Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, “Proje kapsamında il merkezinde alan taraması yapılarak madde bağımlısı çocuklar tespit edildi. Uçucu madde satan iş yerleri denetleniyor. Kurallara uymayan iş yerleri sözlü ve yazılı olarak uyarılıyor. Ayrıca proje kapsamında risk altında ve suça karışmış çocuklara karşı toplumda bir farkındalılık oluşturulabilmesi için seminer ve tiyatro oyunları düzenlemeyi düşünüyoruz. Bunlar bizim çocuklarımız, sokaklara, kaderine teslim edersek sayıları daha da artacak ve onları küçük yaşlarda kaybedeceğiz” dedi.
Madde bağımlısı çocukların sadece polislerin yaptığı çalışmalarla kurtarılamayacağını ifade eden Ceylan, toplumdaki herkesin “taşın altına elini koyması” gerektiğini ifade ederek, “Ülkemizde genellikle ‘polisi arayalım gelsin alsın’ algısı var. Madde bağımlısı bir çocukla karşılaşınca ‘Polisi arayalım gelsin gözaltına alsın’ diyorlar. Polis birisini alacaksa savcıyla irtibata geçip, savcı bilgisinde işlemi gerçekleştirir. Bu insanlar suç işlememişse, kendi halinde bali kullanıyorsa buna yapacağımız bir şey yok. Bunları hasta olarak değerlendiriyoruz. Bunların tedavisi için ne gerekiyorsa yapmayı planlıyoruz. Onları topluma entegre etmeliyiz” şeklinde konuştu.

 197 total views,  2 views today

Next Post

Kadın Girişimciler İcra Kurulu ETSO Başkanını ziyaret etti

  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde görevlerini sürdüren İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve İcra Kurulu Üyeleri Yönetim Kurulu ETSO Yönetim Kurulu Başkanı  Cemil Güler’i ziyret etti.   Kadın Girişimciler İcra Kurulu heyeti ziyaret esnasında çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi.   Başkan Güler, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp