Suiçmez “köylerdeki kirlilik son bulacak”

admin

Lalezar’da yapılan Geri Dönüşümle Kaliteli Hayat programına Edirne ili Merkez İlçe Süloğlu İlçesi Süt Üreticileri Birliği Başkanı ile Bulgaristan Yambol Yerel Eylem gurubu yöneticileri ve Edirne merkez köy muhtarları katıldı.

Suiçmez “köylerdeki kirlilik son bulacak”  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan  Suiçmez bir yıldan bu yana çevre ile ilgili çalışmalarımız  Bulgaristan’daki ortaklarımızla devam ediyor, Bilindiği gibi çevre sorunları insanı doğumundan ölümüne kadar ilgilendiren bir konudur Biz bu yola çıkarken Bulgaristan’daki ortaklarımızla birlikte çevremizi nasıl koruyabiliriz diye ortak akılla bu projeyi gerçekleştirdik. Bulgaristan’daki ortaklarımızla aynı havayı teneffüs ediyoruz.  Ortak değerlerimiz var. Bir süre önce doğa konusunda çarpıcı bir örneği canlı yaşadık. Su taşkınları gündeme geldi.

Suiçmez “köylerdeki kirlilik son bulacak”  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Nehirler taştığında iki ülkenin arazileri de sular altında kalıyor. Edirne’de olan bir doğa olayı Yambol’daki insanları da etkiliyor. Onların doğa olayından biz de etkileniyoruz. Böyle ortak projenin tamamlanmasının mutluluğunu yaşıyorum. Yaptığımız proje ile hedeflerimize ulaştığımıza inanıyorum. Böylece bir farkındalık yarattık. Köylere koyduğumuz Konteynırlar tamamen doluyor. Daha önceleri kimyasal atık dediğimiz tarım atıkları ya bir dere kenarına atılıyordu. Çifçilerimiz bizim ortak akılla yaptığımız projeye destek verdi..  Bakanlığımız tarafından özel idareye çöp toplama araçlarımız teslim edildi.  Bütün köylerimize konteynırlar verilecek. Böylece köylerden çöplerin toplanması ile çevre kirliliği son bulacak” dedi.

Suiçmez “köylerdeki kirlilik son bulacak”  (3)

 

 

 

 

 

 

Suiçmez “köylerdeki kirlilik son bulacak”  (4)

 14 total views,  2 views today

Next Post

Edirne – Kırcaali kardeşliği

Edirne ile Kırcaali kardeş şehir ilan edildi. Bu öyle sıradan laf olsun diye imzalanan, kâğıt üzerinde bir kardeş şehir anlaşması olarak görülmemeli. Yıllardır Türkiye’nin sınır kenti Edirne halkı ile Bulgaristan sınırları içinde sınırlarımıza bir saat uzaklıkta Bulgaristan’ın Kırcaali şehri insanları, uzun yıllardır birbirine gidip geliyor, alışveriş yapıyor, dostlukları geliştiriyor.  Çok […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp