SUİÇMEZ” SÜT KONUSU MİLLİ POLİTİKA OLMALI”

admin

Hayvanciliga-sifir-faizli-kredi_1331129332Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez Türkiye’de süt meselesinin milli politika olarak benimsenmesi gerektiğini belirterek Şunları kaydetti” Ülkemizde kayıt altında 17 milyon litre süt üretilmektedir. 5,5 milyon litre de kayıt dışı süt olduğu tahmin ediliyor. Bunların da kayıt altına alınması gerekir.

Bilindiği gibi süt ve süt ürünleri sağlığımız için çok yararlı yiyeceklerdir. Ülkemizdeki şu anda tükettiğimiz süt miktarı yeterli değildir, bunun daha üst düzeyde olması gerekir. Gelişmiş batı ülkelerinde süt tüketimi bizden daha yüksek seviyededir. Sütün faydaları okullarda, ailelerde kısaca her alanda anlatılmalı. Gazlı içeceklerin süt yerine kullanılmasının zararları öğretilmeli. Kısaca süt ve süt ürünlerinin yararları iletişim araçlarımızla halkımıza duyurulmalı bu devlet politikası haline getirilmeli.

Ülkemizde halkımıza çeşitli alanlarda devlet desteği sağlanıyor. Süt ve süt sanayi ve hayvancılık konusunda devletin desteği de artmalıdır.

Bu hayvancılığımızın daha da gelişmesine katkı yapacaktır. Bilindiği gibi bölgemiz hayvancılık açısından çok uygun bir bölgedir.  Türkiye’nin en hijyen süt üretilen bölgesi bizim bölgemiz. Ayni zamanda şap hastalığından “ari” bölge.

Sütün sağlıklı korunmalı için soğutma imkanlarımız yeterli Süt hayvandan sağılışından itibaren  kontrol ediliyor. Bakteri ile teması önleniyor.

Bölgemizde en önemli gelir kaynağının hayvancılık,süt ve süt ürünleri olduğuna inanıyorum” dedi

 203 total views,  2 views today

Next Post

Çay Bahçesi'ne Ağaç Devrildi.. 13 Yaralı, 1 ölü,

    Edirne’de Yağan sağanak yağmur ile Karaağaç Lozan Caddesi üzerinde bulunan Emirgan Çay Bahçesinde asırlık bir ağaca yıldırım düşmesi sonucu 13 Kişi yaralandı, bir kişi hayatını kaybetti. Meriç Nehri kenarında ağaçlık bir alanda olan çay bahçesinde yıldırım düşen ağacın çay bahçesinde oturanların üzerlerine düşmesiyle 13 kişi yaralanırken hastanelere sevk edilirken bir kişinin içeride […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp