Süloğlu 30 Mart’a Hazır. Bakan Süloğlu’na Hastane Müjdesini verdi

admin

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu hafta sonu bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne’ye geldi. İlk olarak  Süoğlu ilçesinde davullar ve zurnalarla karşılanan Bakan Müezzinoğlu ilçe halkının ilgi odağı oldu. ilçede büyük hizmetlere imza atan Belediye Başkanı Erol Atik ve beraberindekilerle esnafı tek tek ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu; vatandaşlardan Belediye Başkanı Erol Atik’e destek olmalarını istedi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Süloğlu ilçesinde Belediye Başkanı Erol Atik, Kaymakam Numan Altay, parti üyeleri ve Süloğlu halkı tarafından davul zurna eşliğinde ilçe Belediye binası önünde karşılandı. Karşılama töreninin ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Belediye Başkanı Erol Atik, Süloğlu ilçesinde esnafı tek tek ziyaret etti. Müezzinoğlu, şuan ki Belediye Başkanı Erol Atik için Süloğlu esnafından ve vatandaşlarından belediye başkanına destek olmalarını istedi. Süloğlu ilçesine büyük yatırımların gelmeye devam edeceğini vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, “Belediye Başkanı Erol Atik kardeşimizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

Ziyareti sırasında bir kahvede çay içen Müezzinoğlu, vatandaşların sorunları ve isteklerini dinledi. Burada gazetecilerin  sorusu üzerine bir açıklama yapan bakan; “Her yıl 400 civarında soydaşımızın sağlık bakanlığı olarak tedavisini yaptırmakla ilgili düzenleme geçtiğimiz hafta meclisten geçti. İnşallah torba yasa kanununun tamamı kanunlaştıktan sonra da 2014 yılından itibaren başlayarak soydaşlarımızı Türkiye’de ücretsiz tedavi ettirebilme veya ülkemizde olupta; vatandaşımız olan soydaşlarımız veya olmayan soydaşlarımızın tedavisinde yeni bir imkân sağlamış oluyoruz.  Bu alanda sıkıntı çeken direk Türkiye’de olup vatansız durumda olan, gerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları dışında olan soydaşlarımıza yaklaşık 400 kişiye her yıl sağlık hizmeti sunabileceğini söyleyip hayırlı olsun dileklerini sundu.

 

Soydaşlarımız tedavi için buraya gelecek

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Soydaşlarımızın tedavisi için yaptığı açıklamada; “evet tabiî ki soydaşlarımızı buraya gelip Büyük Elçiliklerimiz, Başkonsolosluklarımız kanalı ile tedavileri için ilgili ihtiyaç duydukları bilgileri Sağlık Bakanlığına iletecekler. Sağlık Bakanlığı da onlara hem tedavileriiçin hem de yanında 2 refakatçının sorumluluklarını üstlenerek ülkemizde tedavilerini yaptıracağız” dedi.

    “Yoğun Bakımlarla İlgili Herhangi Bir Sıkıntımız Yok”

Bakan Yoğun Bakımlarla ilgili yaptığı açıkalamada; “Şu anda olağanüstü bir yoğun bakım sıkıntımız yok. Ama mevsim gereği bazen belirli bölgelerde yığılmalar dolayısıyla yatak sorununu geçiçi sürelerle yaşıyoruz. Biliyorsunuz kış ayları yoğun bakım ihtiyaçlarının en yoğun olduğu aylardır. Bu aylarda bazı hastanelerimizde tam doluluk oluyor. O zaman hastalarımızı  bir başka hastaneye nakletmek durumda kalıyoruz. Bütün tedavilerini, rekafatçinin de konaklama giderleri dahil, bütün sorumluluklarını Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak üstleneceğiz. Bizim Ambulanslarımız gidip alacak. Devletler arası hukukta ilgili ülkeden sorun yaşanmayacak.  Hastalarımızı ambulanslarımız gidip alacak. Tedavileri süratle yapılacak.” dedi.  Bakan Müezzinoğlu Müjdeyi Verdi

Esnaf ziyaretlerinin ardından Spor Salonuna geçerek burada bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu bu spor salonunun da açılışını ilçe halkıyla beraber yaptığını ve inşallah yakında ihale aşamasında olan hastanemizin temelini burada sizlerle beraber atacağız, Süloğlu ilçesine 24 saat sağlık hizmeti sunacak hastanemizin de temelini atmak için artık gün sayıyoruz. Dedi. Bakan Müezzinoğlu Daha sonra Süloğlu ilçesinde ayrıldı.

 33 total views,  2 views today

Next Post

BATI TRAKYA TÜRKLERİNİN ZOR YAŞAMI

Batı Trakya’da yaşayan Türkler zor şartlarda yaşamlarını sürdürüyorlar. Asırlardır yaşadıkları topraklarda bugün üvey evlat gibi bazı haklardan mahrum olarak yaşamaları gerçekten üzüntü verici. Yunanistan’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı, İskeçe, Selanik, Serez, Dimetoka, kısaca Batı Trakya’da soydaşlarımızın bulunduğu yörelerde, Türkler Rumlara oranla birçok haklardan mahrum olarak yaşıyor. Bakıyorsunuz Yunanlıların evleri modern […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp