Süloğlu AK PARTİ ayrıcalığı ile Seçime Hazır

admin

Yerel seçimlere büyük bir çalışma temposu içerisinde hazırlanan AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Metin YILMAZ, İl Genel Meclis Üyesi Adayları İdris DİNÇ ve Mustafa KOÇAK, Belediye Meclis Üyesi  Halil ÇEVİRGEN,  Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Erol Atik’i makamında ziyaret etti. Bölgedeki tüm Yerel seçim çalışmalarının nabzını yerinde takip eden EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ Ziyaret sırasında oradaydı.

süloğlu-erol-atik-idris-dinç-mustafa-koçak-metin-yılmaz-KPK

AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Metin Yılmaz yerel seçim çalışmaları ile ilgili Edirne AJANS Haber merkezi’ne yaptığı açıklamada, AK PARTİ olarak 30 MART’a  hazır olduklarını ifade ederek;  “Belediye Başkanımız ve Başkan Adayımız Sayın Erol ATİK’le,  İl Genel Meclis Üyesi Adaylarımız İdris DİNÇ ve Mustafa KOÇAK’la, İlçe teşkilatımızla, Kadın ve Gençlik Kollarımızla, AK Partiye gönül vermiş ilçe halkımızla, 30 Mart tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlere hazırız. Süloğlu ilçemiz Belediye oldu olalı son 5 yılda yapılan hizmetleri, hiçbir zaman almamıştır. Halkımız Burada bunu en iyi şekilde görmektedir.  Önümüzdeki 5 yıl içerisinde ilçemize yapılacak olan hizmetlerin projeleri de hazırdır. İktidarın desteğini her zaman almaya devam eden Süloğlu ilçemiz Allah kısmet ederse 31 Mart’ta da AK BELEDİYECİLİK olarak yeni hizmetlerine devam edecektir.” dedi.

süloğlu-erol-atik-idris-dinç-mustafa-koçak-metin-yılmaz

Daha sonra Edirne AJANS Haber merkezine açıklama yapan AK Parti Süloğlu İl Genel Meclis Üyesi Adayları İdris DİNÇ ve Mustafa Koçak; Süloğlu ilçesinde yapılan hizmetlerin ilçe için büyük önem taşıdığını ifade ederek; “İlçemizde şu ana kadar değerli Belediye Başkanımız Erol ATİK büyük hizmetleri hayata geçirdi. AK Parti iktidarının da arkamızda olması bu hizmetlerin önümüzde ki dönemde artarak devam edeceğinin bir göstergesidir. İlçemizin AK Belediyecilikle tanışmasının hızını arttırdık.

İDRİS DİNÇ

Bunlardan özellikle çiftçimizi ilgilendiren önemli bir yatırım olan, Süloğlu barajı, merkez ve diğer ilçe köylerimizle beraber, ilçemize bağlı GEÇKİNLİ, KÜKÜLER ve yine ilçemize sınır olan HAVSA ilçesine bağlı MUSULÇA ve ARPAÇ köylerini de kapsayan geniş bir alanda sulaması yapılıyor. Burada mevcut 35 bin dönüm tarım arazisi sulama hatları yer altına alınarak yenilenecek ve sıfır  maliyetle çiftçimiz, tarım arazilerini sulama imkanına kavuşacaktır. 35.000 dönüme ilave olarak 5000 dönüm daha ilave edilip sulama kapasitesi 40.000 dönüme çıkartılacaktır.   Böylece başta ülke ekonomisine ve çiftçimize büyük katkı sağlamış olacağız. Bölgenin su kaynakları sadece Süloğlu barajı ile sınırlı değil, yine bölgemizde özellikle KERAMETTİN köyü göletimizin kapalı sistem sulaması var. Şu anda bu sistem KAPALI SİSTEM olarak çalışıyor. Ama sulama kanalları yetersiz. Hem Yeniden bakımları yapılacak. Hem de ilave hatlarla da daha fazla arazinin sulanması sağlanacak. Bunun yanında yine Geçkinli Göletimiz var. Burasını da kapalı sisteme çevirerek, buradan da sulanacak arazilerimizle çiftçilerimiz ekonomik açıdan büyük fayda göreceklerdir. Yine Sülecik göletimizde de kapalı sistem sulamalar devam ediyor. İlçe ve bölge olarak kendimizi su zengini olan bir yer sayabiliriz. Susuz arazilerimizi sulanabilir konuma getirerek bölgenin yaşanabilir ve gelir seviyesini arttırmaya çalışıyoruz.” dediler.

 69 total views,  2 views today

Next Post

Lalapaşa’nın Efsane Başkanı Ali Osman Uzman Tarih Yazmaya Hazırlanıyor.. “Bu dönem benim ustalık dönemim olacak.”

Lalapaşa ilçesinde Yerel seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Belediye Başkanı Ali Osman Uzman gazetemiz yazı işleri Müdürü Necmi Engin’e yaptığı açıklamada; 2004 yılından bu yana 10 yıldır Lalapaşa Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü ifade ederek; “Lalapaşalı halkımızın ve teşkilatımızın vermiş olduğu destekle birlikte arkadaşlarımızla, ilçemizin alt yapısından tutun da üst […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp