Süloğlu Atatürk Parkı açıldı

admin

Süloğlu Atatürk Parkı açıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesinin katkıları ile yapımı gerçekleşen Süloğlu Atatürk Parkı törenle açıldı. Park açılışına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Edirne CHP Milletvekili adayları Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Gürkan Güneser, Eski Milletvekili Nejat Gencan, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu ve Selçuk Çakır, CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş, Süloğlu İlçe Başkanı Önder Cin,Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri,  Kadın ve Gençlik Kolları ile,Süloğlu İlçe Yönetimi,Süloğlu Meclis Üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk olarak söz alan Süloğlu Belediye Başkanı Ormankıran, Belediye Başkanı olarak halka bazı vaatlerinin olduğunu belirterek; “ verdiğimiz sözlerin başında ise önce insan diye yola çıktık. İnsanların daha rahat ortamda yaşamasını sağlama sözü verdik.

Süloğlu Atatürk Parkı açıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Halkımızın çoluk çocuğu ile oturup dinlenebileceği çayını içeceği bir mekân yaratma sözü verdik. Bu talebimi Edirne Belediye Başkanına ilettim. Tereddütsüz kabul etti. Ve belediye olarak üzerine düşen görevi yapacağını söyledi. Bu parkın yapılışını Edirne Belediye Başkanımız üstlendi. Daha önce temelini attığımız bu parkın şimdi de açılışını yapıyoruz. Bu arada İstanbullu işadamı Bülent İran bu parka güzel bir Atatürk heykelinin yakışacağını söyledi. Bu görevi kendisinin üstleneceğini belirtti. Ben memnuniyetle kabul ettim. Buraya Atatürk heykelinin dikilmesi kadar önemli bir hizmet olamazdı” dedi.

Süloğlu Atatürk Parkı açıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Süloğlu’da parkın açılış töreninde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran’ın bu işi kısa sürede öğrendiğini belirterek; “ Belediye Başkanlığı Mehmet’e yaramış. Bugün gerçekten sevinçliyiz. Bizim ülkemizde siyasetçiler seçimlerde birtakım vaatlerde bulunurlar. Halkımız da siyasetçilerin bu sözlerine ve bunların inandırıcılığına kendi yararına olup olmadığına bakar. Bunların arasında güvendiğini belirlemek amacıyla da o siyasetçiye ben senin söylediklerini beğendim. Sana oy veriyorum.

Süloğlu Atatürk Parkı açıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Bu söylediklerini yerine getir diye görev verir.  Her alanda olduğu gibi siyasetçilerin de verdikleri sözün arkasında durmaları gerekir. Verdikleri sözleri görev süresi içinde yerine getirmeleri önem taşımaktadır. Bugün Süloğlu Atatürk meydanında farklı bir gururu yaşıyoruz. 30 Martta yapılan yerel seçimlerin iki gün öncesi Ormankıran telefon etti . Arkadaşlarımızla  buraya geldik. Burada kurulan seçim bürosunda konuşmalar yaptık. O gün diğer siyasi partilerin de adayları ve milletvekilleri de buradaydı. Ben buradaki konuşmamda Süloğlu halkına bir söz verdim. Dedim ki, ben iki gün sonra Edirne Belediye başkanıyım.

Süloğlu Atatürk Parkı açıldı (6)

 

 

 

 

 

 

 

Benim seçimim garanti. Ben Edirne halkına güveniyorum. Benim arkamda CHP var o nedenle ben Edirne Belediye Başkanı seçildim” dedim. Eğer siz de CHP adayı Mehmet Ormankıran’ı seçerseniz iş istemek için Ankara’ya gitmenize gerek kalmayacak Ankara çok uzak. Ben Edirne’de. Ormankıran’da Süloğlu’dan Belediye Başkanı oldu. Belediye başkanımız bu vaadimi hatırlattı.  Biz de önce Süloğlu Belediye otobüslerinin durak yerlerini değiştirdik. Lalapaşa Belediye otobüsleri ile birlikte belediyemizin yanındaki otoparka aldık. Bu konuda teşekkür ediyorum. Fakat teşekkürü hak eden Mehmet Ormankıran’dır. Belediye Başkanımız daha sonraki ziyaretlerinde park sorunlarını dile getirdi. Belediye başkanımızla bu parkı yenileme kararı aldık.   Süloğlu Belediyesi park yapılması konusunda bizden talepte bulundu. Biz konuyu belediye meclisine sunduk. Bu ilçede Atatürk parkının açılması belediye meclisimizce muhalefet meclis üyelerinin oy vermemesine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.  Edirne Belediye kaynakları ile parkın temelini attık şimdi de açılışını yapıyoruz. Süloğlu ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Süloğlu Atatürk Parkı açıldı (5)

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Recep Gürkan’a katkılarından dolayı plaket verildi. Bu arada parkın içindeki havuzun da açılışı yapıldı. Roman Halk dansları topluluğu gösteri sundu. Ayni günün akşamı Coşkun Sabah Süloğlu halkına ücretsiz konser verdi.  Süloğlular konsere büyük ilgi gösterdi.

Süloğlu Atatürk Parkı açıldı (7)

 132 total views,  5 views today

Next Post

Şemsettin Emir iş dünyası ile bir araya geldi

AK Parti Edirne Milletvekili Adayı Şemsettin Emir, Edirne’de iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya geldi. İş Dünyasından kendisine destek isteyen Şemsettin Emir, AK parti iktidarı döneminde Edirne’ye çok sayıda yatırımın yapıldığına dikkat çekti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu dönemde Edirne’ye büyük katkısı olacağını vurgulayan Şemsettin Emir, “Edirneliler bu defa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp