Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik AJANSTV’ye konuştu

admin

 

Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik gazetemize yaptığı açıklamada ilçe halkının her geçen gün yeni hizmetlerle tanıştığını ifade ederek; “İlk günkü heyecanımızı kaybetmedik.  İlçemizde olması gereken eksik kalan hizmetleri bir bir programlı bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  İlçemizde spor tesisimiz tamamlandı.  Kapalı spor salonumuz kullanılmaya başlandı.  Yine en büyük yatırımlarımızdan biri de arıtma tesisimizdi. Arıtma tesisimiz de tamamlandı.  Ölçü aldığımızda, bugün Edirne Belediyesinin arıtma tesisi yok.

Yine komşu ilimiz Kırklareli’nin aynı şekilde arıtma tesisi yok. Ama bizim artık bir arıtma tesisimiz var. İlçemize arıtma tesisini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  İlçemizde hizmet anlamında eksikliğini gördüğümüz her şeyi i hızla tamamlamaya çalışıyoruz.

Yine ilçemiz adına sevindirici bir haberi paylaşmak istiyorum. Kısa bir süre içersinde ilçemize meteoroloji istasyonu kuruluyor. Bu da ilçemiz adına büyük önem taşımaktadır.  Artık bölge çiftçimiz ve esnafımız ilçemizin hava durumunu en güncel haliyle takip edebilecek.  Yine halkımızın sabırsızlıkla beklediği TOKİ çalışmalarımız son aşamaya geldi.

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIMIZA KONUT

İlk startı yakın bir süre içersinde vereceğiz.  1. etap 80 konutlu bir projeden oluşuyor.  2.etap ta da Kaymakamlığımız ve Belediyemiz ile ortaklaşa hareket edilerek dar gelirli vatandaşlara 48 konutluk yapılacak bir projedir.

Tüm ihtiyaç sahipleri ve dar gelirli vatandaşlarımızı da kısa bir zamanda ev sahibi yapacağız.  İ ihtiyacımız fazla olduğu için Bu çalışmalar TOKİ ile olan çalışmalarımız etap etap devam edecektir.  Edirne’ye her ne kadar 30 km mesafede olsak ta sağlık hizmetleri ile ilgili sıkıntılarımız vardır. Sağlık bakanımızın desteği ile ilçemizde eksikliğini hissettiğimiz ilçe hastanemizi de inşallah kısa bir süre içersinde faaliyete sokacağız.  Belediye olarak çalışmalarımız son aşamaya geldi. İl sağlık müdürlüğümüzle koordineli olarak çalışmalara devam ediyoruz. “ dedi.

 

HABER: NECMİ ENGİN

 

erol_atik

 297 total views,  2 views today

Next Post

Tepleredeki Sürtüşmeler Bıktırıyor

Ülkemizde huzur ve güvenin sağlanması kavganın gereksiz dalaşmaların, sürtüşmelerin son bulması herkesin ortak arzusu buna kimsenin itirazı olamaz.        Hal böyle iken Ankara’da, Ülkemizin idari merkezinde ülkemizin yönetiminde söz sahibi olanlar ve halkımızın seçerek veya dolaylı yoldan atayarak gönderdiği bu zatı muhteremle bu barış ortamına ne kadar katkıları oluyor. Bırakınız […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp