SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ

admin

SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ (6)

 

 

 

 

 

 

 

Süloğlu Belediyesince geleneksel hale gelen iftar yemeği düzenlendi. Belediye binası önünde düzenlenen iftar yemeğine Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN, Süloğlu Kaymakamı Numan Altay,  Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN,  Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet ORMANKIRAN. Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN,Alpullu Pancar Ekşicileri Kooperatifi Başkanı Ramis Özgen,Edirne Belediye Başkan Yardımcıları, Kadın ve Gençlik Kolları Üyeleri, Emniyet Amiri ve jandarma yetkilileri,Süloğlu İlçesi, Daire Amirleri ve Belediye Mensupları, Köy ve Mahalle Muhtarları ile üç bine yakın vatandaş katıldı. İftar yemeği ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı ORMANKIRAN, Sözlerine güneydoğuda şehit olan 6 askere Allah’ta rahmet ve geride kalanlara baş sağlığı dileyerek başladı.

SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra geleneksel hale getirdikleri iftar yemekleri konusuna değinen ORMANKIRAN,”  Her yıl düzenli halde yaptığımız iftar yemeklerinin bu yılkini gerçekleştiriyoruz. Bu akşam iftar öncesi Kuran okuma dünya birinciliğin kazanan Arcan Bey Kuran okuyacak.

SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ (7)

 

 

 

 

 

 

 

Kuran okunup dua edilmesinin ardından iftar yemeğimiz sonrasında Edirne belediyemiz tarafından organize edilen çocukların ilgisini çeken Hacivat-Karagöz oyunu sunuluyor. Şehitlerimiz nedeniyle müzik programı yapılmayacak. Teravih namazında Sakalı-ı Şerifi Süloğlu’na getirdik onu ziyarete açacağız. Bunun dışında geleneksel hale getirdiğimiz ilçemizin iki camisinde teravih namazı sonrası dondurma ikramımız oluyor.

SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ (4)

 

 

 

 

 

 

 

GÖSTERİLERİ ÇOCUKLAR İLGİ İLE İZLEDİ

SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

Geceyi böyle dolu dolu yaşamak amacındayız. Vatandaşlarımızın oruçlarını kabulünü dilerim. Dondurma ikramımız bir ay süresince devam ediyor. Önümüzde Kadir Gecesi var. Ardından Ramazan Bayramı geliyor. Tüm vatandaşlarımızın mübarek ramazan bayramını şimdiden kutlar, bayramlarını sağlık ve mutluluk içinde geçirmelerini dilerim” dedi.

İftar yemeğinden sonra sunulan Hacivat- Karagöz gösterisi çocuklar tarafından, ilgi ile izlendi.

SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ (1)

 

 

 

 

 

 

SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ (2)

 

 

 

 

SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ (5)

 

 

 

 

SÜLOĞLU BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ (8)

 88 total views,  2 views today

Next Post

Yaz aylarında yangın riski artıyor

              Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürü Aydın Baskak, kent merkezinde artan sıcaklık ve yaşanan kuraklığa dikkat çekerek, oluşabilecek yangın risklerine karşı vatandaşları uyardı. Yaz aylarının hasat mevsimi olduğunu ifade eden Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürü Aydın Baskak, arpa ve buğday biçimi sırasında makineden ve makine kullanıcısının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp