Süloğlu Belediyesi’nden Uçurtma Şenliği

admin

Süloğlu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile bu yıl ilk kez uçurtma şenliği düzenledi. Süloğlu Barajında düzenlenen uçurtma şenliğinde çocuklara bayram yaşatan Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, “çocukların mutluluğunu seyretmenin hazzı bambaşka, uçurtma şenliğiyle bunu bir kez daha yaşıyoruz” dedi.

Yoğun katılımla Süloğlu Barajında gerçekleşen birinci uçurtma şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi. Çocuklara uçurtma dağıtan Başkan Ormankıran, daha sonra çocuklara macun ve hediyeler dağıttı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çocuklara armağan ettiği bu güzel günde gururlu ve mutlu olduklarını söyleyen Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, “bu gün onların günü, doyasıya eğlenmek hakları. Biz de belediye olarak onların mutluluğuna bir nebze katkı yapmış olduk” dedi.

Çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocukların doyasıya eğlendikleri günler olduğunu söyleyen Başkan Ormankıran, “Belediye olarak bu yıl ilk defa düzenlediğimiz bu şenlik, ilerleyen yıllarda devam edilmesiyle geleneksel hale dönüşecektir. Bayrak rengi uçurmaları gökyüzünün mavisiyle kucaklaştırmaya devam edeceğiz.. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve birinci uçurtma şenliğini canı gönülden kutluyorum. Ayrıca bugün bizleri yalnız bırakmayan İlçe Kaymakamımız Şenol Öztürk’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bünyamin Yılmaz’a, İlçe Emniyet Amirimiz ve İlçe Jandarmamıza Velilerimize, Öğretmenlerimize, Sponsorlarımız Tarihi Ciğerci Bahri Bey ve Onur Yemeğe teşekkür ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

 89 total views,  2 views today

Next Post

Hakan Özkan “MHP Erken seçime Hazır”

MHP Edirne İl Başkanı Hakan Özkan 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili değerlendirme yaptı. MHP Edirne İl Teşkilatı ve tüm ilçe teşkilatları ile birlikte seçime hazır olduklarını ifade eden Özkan; “MHP 50 yıllık geçmişi olan bir siyasi partidir. Genç ve dinamik kadrolarıyla her […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp