Süloğlu Futbol Turnuvası 9 Nisan’da başlıyor

admin

24 FUTBOL TAKIMININ MÜCADELE EDECEĞİ SÜLOĞLU FUTBOL TURNUVASI 31MAYISTA SON BULACAK

Süloğlu Futbol Turnuvası  Tertip Komitesi  Başkanı Süloğlu Merkez Şafak Mahallesi Muhtarı  Turhan Akgül, Süloğlu’nda  bu yıl ilk defa  Futbol Turnuvası düzenleyeceklerini  belirterek, “. 9 Nisan 2016 Cumartesi günü açılış maçımızı yapacağız. Bir günde toplam 5 maç oynanacak. Yaklaşık 24 takım katılımı var. Fikstürümüz, 1 Nisan’da belli oldu. Gruplar A,B,C,D,E,F,G olmak üzeri 6 grup ve 24 takımdan oluşmaktadır. 9 Nisan’da saat 12.00’de açılış maçı ile turnuvamız başlayacaktır. Bu turnuvayı düzenlememizin amacı gençlerimizi kahve köşelerinde kurtarmaktır.

Süloğlu Futbol Turnuvası 9 Nisan'da başlıyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

GENÇLERİMİZİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAKLAŞTIRACAĞIZ

Spor yapan gencin kötü alışkanlığı olmaz. Onları kahve köşelerinden kurtarıyoruz. Diğer bir amacımız Süloğlu’nda daha önce böyle bir turnuva çok önceki senelerde düzenlendi.

Ama o zaman bir çim sahamız yoktu, toprak sahamız vardı. Şimdi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bize geçen yıl Spor salonu ile birlikte bir çim saha yaptılar.

Çok mükemmel bir sahamız oldu. Tesisimizi de değerlendirmek için futbol takımımız yoktu.

Bizim de amacımız da Süloğlu turnuvasından sonra bir futbol takımı oluşturmak.

Amatör Liglerde top oynamaktır. Bu vesileyle de Köylerde kırsalda bulunan, kahve köşelerinde oturan gençlerimizin hepsini futbola yönlendirmiş olacağız. Kısmet olursa bu turnuvanın devamını bir dahaki seneye daha geniş kapsamlı yapmayı düşünüyoruz.

YARDIMCI OLANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

İnşallah başarılı olacağız. Katılımcılarımız çok yoğun. Turnuvaya çok talep var. Düşünün ki, bir günde 10 köy gelecek, beş maç yapılacak. İlk iki hafta beşer maç oynanacak.

Süloğlu Futbol Turnuvası 9 Nisan'da başlıyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu turnuvayı düzenlerken Kaymakamımız Numan ALTAY’ın bize bir sözü var.  Kaymakamımız final maçında mehter takımı getirecek. İlk çekilişi Kaymakamımıza yaptırdık.

Kısmet olursa 31 Mayıs’a. Yerel sanatçıda getirmeyi düşünüyoruz. O gün kapanışı çok daha görkemli yapmayı amaçlıyoruz. “Dedi.

 

TURNUVADA MÜCADELE EDECEK TAKIMLARIN GURUPLARI ŞÖYLE:

A grubu: Gedelli Gençlik Kulübü, Musulça, Taşlı Müselli, Taşlı Sekban

B Grubu: Süloğlu Gençlik Kulübü, Abalar, Yenikadın, Süleyman Danişment

C Grubu: Süloğlu Yıldız, Geçkinli, Çeşmeköy, Kayalı

D Grubu: Süloğlu Roman Derneği, Ortakçı, Vaysal, Arpaç

E Grubu: Gedelli Spor, Keramettin, Tatarlar, Devletli Ağaç

F Grubu: İskender, Ömeroba, Domurcalı, Hamzabeyli

 

 

 

 113 total views,  2 views today

Next Post

Edirne peynir üreticilerinden GÜRKAN’a ziyaret

‘Marka Şehir’ olma yolunda hızla ilerleyen Edirne’nin en önemli değerlerinden birinin de Edirne Peyniri olduğuna dikkat çeken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Coğrafi İşaret Tescil Belgeli olan Edirne Peyniri; kalitesini ve doğallığını kanıtlayarak tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir lezzet olmayı başarmıştır” dedi.                 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp