Süloğlu Halkından Başkana Tam Destek

admin

Yerel seçimlere 11 ay kala gerek ilimizde gerekse ilçelerde aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı.  Seçmenlerle sürekli dirsek temasında olan siyasi partilerin  Belediye Başkan aday adayları vaatlerini ve yapacağı icraatları anlatıp seçmeni ikna etme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Edirne Ajans Haber Merkezi, Edirne Merkez ve 7 ayrı ilçede seçimle ilgili halkın nabzını ölçmek ve seçmenin görüşünü almak için çalışmalarına başladı.   İl ve ilçelerde yaşayan seçmenlerle bire bir görüşecek olan Haber Merkezimiz, tüm sonuçları gazetemizden yayınlayarak okurlarımızla da paylaşacak.

s6

İlk olarak Süloğlu ilçesinde vatandaşlarla görüşen Haber Merkezimiz; vatandaşlara Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik’in göreve geldiği ilk günden bu güne kadar yaptığı icraatları, Ak Parti hizmet anlayışının Süloğlu ilçesinde yarattığı değişimi, Halkın şu andaki mevcut Belediye Başkanına Erol Atik’e  bakış açısını, Seçmen yeni dönemde  ilçede kimi  belediye başkanı görmek istiyor gibi soruları yöneltti.

Şu Andaki Belediye Başkanı Erol Atik ile ilgili vatandaşın Görüşleri;

Vatandaşların verdiği cevaplarda en çok dikkati çeken nokta Şu andaki t Belediye Başkanı Erol Atik’in tekrar Aday gösterilmesi halinde açık ara kazanacağını belirtmeleri oldu.  Süloğlu Halkı; Biz Başkanımızın hizmetlerini takdirle karşılıyoruz. İktidarın Belediye Başkanını seçtiğimiz ilk dönemde, ilçemize gelen hizmetleri hep beraber bütün Süloğlu halkı olarak gördük. 45 yılda yapılamayan yatırımlar 4,5 yılda yapılarak ilçemiz kent havasına girdi.  Belediye Başkanımız, İlimizde bile olmayan arıtma tesisini yaptı. Yine Modern bir spor salonu yaptı. Süloğlu Barajına tesis yaptı. TOKİ’yi ilçemize getirdi. Dar gelirli insanlar bile ev sahibi olacak. Yine İlçe Devlet Hastanesi yakında faaliyete geçecek. Yollarımız ve sokak araları köy yollarından daha beterdi. Bugün çamur yüzü göremiyoruz. Bunların hepsini Başkanımız sağ olsun yaptı. Şimdi size soruyorum İlçesine hizmet eden, bunları yapan bir belediye başkanı tekrar seçilmez mi ?..” dediler.

İlçede yaptığımız analizlerde tabiî ki, Belediye Başkanı Erol Atik’i eleştirenler de vardı. Halkın çoğunluğun kısa sürede yaptığı icraatlardan dolayı Başkanı taktir etmesi o eleştirileri “Devede kulak” misali kapatmış durumda.

Peki vatandaşın söylediği bu icraatlar İlçede Yapılmış mıydı..?  Bizler de sizler için Başkanın yaptığı icraatları gezdik ve gördük.  Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik seçim öncesinde verdiği vaatlerin fazlasını iktidarında nimetlerinden de yararlanarak yapmış.

SPOR SALONU

Objektiflerimize takılan ilk görüntü,  hiçbir yerde yok diyebileceğimiz, bu kadar güzel ve modern bir spor salonunu oldu. Sporun her branşına tam destek veren Başkan Atik; Spor salonunu ilçe halkının hizmetine sokarak halkın takdirini toplamış.  Yine ilçede kullanılamaz durumda olan futbol sahasını oynanabilir bir saha haline getirip, ilçede köyler arası Futbol Turnuvası düzenleyerek,  spora ve ilçe ekonomisine büyük destek sağlamış. Başkan bununla kalmamış ve sentetik saha için gerekli girişimlere çoktan başlamış bile.

s1

ARITMA TESİSİ;

Yine ilçenin evsel atıklarını temizlemek için ilimizde dahi  olmayan modern bir arıtma tesisini yaparak hizmete sokmuş ve 45 yıllık sorunu göreve geldiği ilk dönemde bitirmiş..

YOL:

İlçenin en büyük sorunlarından biri de halkı yıllardan beri bezdiren ilçenin yolları ve çamurlu sokakları olmuş.  Belediye Başkanı göreve geldiği ilk günden bu yana ilçe yollarını asfaltlamış, kaldırım çalışmalarını yapmış, bütün sokak aralarını da parke taşlarla döşeterek ilçeye modern bir kent havası vermiş.

s2

 

BARAJ ve SOSYAL TESİS

Yine Türkiye’nin 4 bir yanından gelen misafirleri ağırlayan ilçenin barajı, yıllardır Edirne’nin içme suyunu da karşılamış. Karşılamış karşılamasına ama, Barajın etrafında bulunan mesire yeri yıllardır el atılmayan bakımsız haliyle,  gelen konuklardan  hep kötü not almış. Belediye Başkanı Erol Atik göreve geldiği ilk gün Barajın yanındaki piknik yerlerini, tüm ihtiyaçlara cevap verecek güzel bir tesis yaparak, (Kafeteryası, Oyun parkı, Piknik yerleri v.b.)  kamuoyunun takdirini toplamış.

s3

BORÇ;

Eğitimin mutfağından gelen Belediye Başkanı Erol Atik; 29 Mart 2009 günü yapılan yerel seçimlerde göreve geldiği ilk günden bu yana ilçede, sadece ilçenin sorunlarını çözmek için çalışmakla kalmamış, geçmiş dönemde görev yapan Eski başkan İsmet Balin’in geride bıraktığı Belediye’ye ait milyonlarca liralık borç yükünü de 4 yıl gibi kısa bir sürede ödeyen tek belediye başkanı olmuş.

SAĞLIK:

Halkın verdiği destekle ilçe sorunlarını bir bir çözen ve yatırımlarına aralıksız devam eden  Belediye Başkanı Atik; ilçeyi sağlık konusunda da rahatlatacak önemli bir projeye imza atmış. Sürekli, Ankara – Edirne – Süloğlu üçgeninde adeta mekik dokuyan Belediye Başkanı Atik  İlimiz milletvekili ve gururumuz sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun desteğiyle ilçede “İLÇE DEVALET HASTANESİ”ni faaliyete sokmak için çoktan  start verilmiş bile.

s4

TOKİ;

Nüfus olarak da  diğer ilçelere göre hızla büyüyen Süloğlu ilçesinde en büyük sorunlardan biri de Konut problemi olmuş. Bununla ilgili TOKİ ile ortak bir çalışma yapan Süloğlu Belediyesi ilçenin en güzel yerinde TOKİ’ye gerekli arsa teminini sağlamış ve vatandaşlardan ilgili talepleri de toplayarak, başta dar gelirli aileler olmak üzere ilçede ihtiyaç sahibi her aileyi ev sahibi yapmak için ilk startı vermiş.

Tabi bunun yanında Belediye’ye sağlanan yeni araç filosu da gözlerden kaçmayan  en büyük detaylar arasında notlarımızda yer aldı. İlçe merkezi dahil tüm köylere de mümkün olduğu kadar fazlasıyla tüm ekipman, personel, araç, gereçleriyle hizmet vermeye çalışan örnek bir belediye olmuş SÜLOĞLU BELEDİYESİ… ve Başkanı EROL ATİK…. Kısacası ilçede yaptığımız röportajlar bize şu analizi ortaya çıkarıyor… Yapılacak olan hizmetlerin devamı ve bitmesi gereken hizmetlerin tamamlanması için, İlçenin iktidarın nimetlerinden ve yatırımlarından yararlanması için, yeniden Partisi tarafından görev verilirse, halk Erol Atik’i bir dönem daha başkan olarak görmek istiyor.

 179 total views,  2 views today

Next Post

DOĞRUSU BU DEĞİL Mİ?

DOĞRUSU BU DEĞİL Mİ? AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve yaptığı basın toplantısındaki konuşmasında üzerine basa basa söyledi. Bayrağıma İstiklal Marşıma T.C amblemine kimse dokunamaz diyerek Bu görüşünü benimsemeyenlere karşı tavrını sergilemiş oldu. T.Ü Rektörlüğünün tanıtım sitesinde Bayrak ve Atatürk’ün resminin bulunmamasına başkan çok içerlemiş görünüyor. Bu durumu Rektöre […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp