Süloğlu Hıdırellez Şenlikleri 10 Mayısta Yapılacak

admin

Süloğlu Belediyesince organize edilen geleneksel hale gelen Hıdrellez şenlikleri 10 Mayısta Süloğlu Barajı piknik alanında yapılacak. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Orman kıran; “ Bu yıla kadar baraj çevresinde yapılan şenlikler geceleri yapılıyordu.

süloğlu-barajı

 

Biz bunu gündüze aldık. Etkinliğimiz 10 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00’de başlayacak: bunun için Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu, Bölgemiz milletvekili ile Edirne Belediye Başkanımız, İlçe ve belde belediye başkanlarımız ile muhtarlarımızı davet ediyoruz. Bu etkinlikte folklor ekiplerimiz, amatör müzik topluluklarımız ve orkestramız gelen konuklara müzik ziyafeti sunacaklar. Bu konuda tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Çevre düzenlemesi yapıyoruz. Piknik alanının su sorununu çözüyoruz. Burada gelen konuklarımıza etli pilav ve ayran ikram edeceğiz. Bu konuda belediyemiz kasasından para çıkmayacak. Bu etkinliğimizi sponsorların katkısı ile gerçekleştiriyoruz. Bu konuda bir ton et, bir ton pirinç ile 5 bin adet ayran sağlamış bulunuyoruz. Bu etkinliğimize basın mensuplarımızı da davet ediyoruz” dedi.

mehmet ormankıran

MUHTARLARIN ZİYARETİ DEVAM EDİYOR

Ormankıran’ın belediye başkanı olmasından sonra ilçeye bağlı muhtarlar ve çevre ilçelerin köylerindeki muhtarların ziyaretleri devam ediyor. Lalapaşa İlçesine bağlı Sinanköy Muhtarı Alaettin Aladağ, yeni göreve gelen Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran’i ziyaret etti. Belediye Başkanının babasının yakın dostu olduğu için babasının belediye başkanını ziyaret etmesini istediğini, yeni görevinde başarı dileklerini iletmek amacıyla geldiğini söyledi. Birbirine komşu ilçelerin ve köylerin her zaman dayanışma içinde olması gerektiğini ifade etti. Başkan Ormankıran’da uzun süre siyasetin içinde olduğu ve dostluklara önem verdiği için göreve geldiğinden bu yana ziyaretlerin arkasının kesilmediğini, bu ziyaretlerin kendisine güç verdiğini belirtti.

 

 150 total views,  2 views today

Next Post

ETSO'dan Belediye ziyaretleri

ETSO heyeti, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran ve Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin’e tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Seçim sonrası yeni hizmet dönemine başlayan her üç ilçe Belediye Başkanına başarı dileklerinde bulunan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’a ziyaret esnasında Meclis Başkanı Mehmet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp